Za přírodou a lidmi Číny

cena od 69 800 Kč termín: 10.09.2018 délka: 18 dní (zájezd č. 487188)

18 - denní zájezd

Na této cestě se záměrně vyhýbáme nejpopulárnějším turistickým místům v Číně. Ukážeme vám ale, co ještě určitě stojí za vidění a co se do klasické Velké cesty říší Středu už nemohlo vejít. Čekají nás dvě naprosto odlišné části Číny. V první poznáme západní horské oblasti provincií Gansu a Sichuan – s rozsáhlými pláněmi, ale i horskými masivy a hlubokými údolími, obývané zejména Tibeťany s jejich typickými chrámy a kláštery. V druhé půli zamíříme do provincie Hunan – oblasti s nádhernou subtropickou přírodou, malebnými starobylými městečky, proslavenou pálivou místní kuchyní a vysokou koncentrací zajímavých národnostních menšin.
Poznámka:
Možnost individuálního prodloužení v Pekingu.
Velikost skupiny:
6–16 účastníků

Ubytování: hotel **

Stravování: vlastní

bez stravování

Doprava: letecky

Tento zájezd již nenabízíme.

Pozice hotelů a letovisek jsou pouze orientační a nemusí být ve všech případech zcela přesné.

Program zájezdu

1. - 2. den:Praha –  Lanzhou (Lan-čou): přílet přes Peking či Chengdu (Čcheng-tu) do města Lanzhou, nataženého   v několikakilometrovém údolí   podél Žluté řeky , na jejímž horním toku najdeme  první ocelový most  z r. 1909.
3. den:Lanzhou –  Xiahe (Sia-che): půldenní přejezd do městečka s monumentálním lamaistickým klášterem Labrang, ležícím v horách ve výšce 2800 m n.m. –  poutní okruh „kora“, stará tibetská   čtvrť .
4. den:Xiahe – Langmusi (Lang-mu-s'): prohlídka kláštera a nasávání atmosféry poutního místa ; půldenní přejezd náhorní plošinou  do typického  tibetského městečka usazeného v zajetí hor ve výšce 3300 m.
5. den:Langmusi  – Zoige: pěší výlet do hor na místo tradičního tibetského tzv. nebeského pohřbu  – návštěva místního kláštera; odpoledne přejezd do Zoige se zastávkou u Huahu (Chua-chu) neboli Květinového jezera , přesněji u druhých nejrozsáhlejších mokřadů v Číně – procházka po dřevěných podestách.
6. den:Zoige –  Songpan (Sung-pchan): sjezd z náhorních plošin do rozeklaných lesnatých údolí  do oblasti nejkrásnějších NP v Číně ;   cestou druhé setkání se Žlutou řekou  u jejího Prvního velkého meandru – lamaistický klášter s výhledy na meandry , les stúp rozesetých v pastvinách.
7. den:NP Huanglong (Chuang-lung): návštěva parku  Žlutý drak s nádhernými žlutobílými travertinovými kaskádami  – výjezd lanovkou a procházka nejzajímavější částí parku pod 5588 m vysokou Sněžnou horou , pěší sestup.
8. den:NP Jiuzhaigou  (Ťiou-čaj-kou): celodenní prohlídka tzv. údolí Devíti vesnic šplhajícího až do 4500 m n.m. – několikastupňové vodopády , různobarevná jezírka , hluboké lesy a zasněžené vrcholky v pozadí (turistickými autobusy s pěšími zastávkami na nejzajímavějších místech).
9. den:Jiuzhaigou – Songpan  – Wenchuan (Wen-čchuan): celodenní přejezd hlubokým údolím vymodelovaným řekou Min; cestou prohlídka tzv. Západní brány Sečuánu – hradbami částečně (6 km) opevněné město Songpan.
10. den:Wenchuan –  Chengdu (Čcheng-tu): dopoledne zastávka v "kamenné vesnici" Taoping (Tchao-pching) nár. menšiny Qiang (Čchiang) s několikapatrovými strážními věžemi ; přejezd do hl. m. provincie Sichuan (S'-čchuan) – návštěva chovné stanice unikátní pandy velké  a možnost ochutnat místní specialitu slavný "ohnivý" kotlík .
11. den:Chengdu –  NP Zhangjiajie  (Čang-ťia-ťie): transfer na letiště; dle času letu cestou zastávka v 300 let staré malebné "vodní" vesničce Huanglongxi (Chuang-lung-si), nebo po příletu výlet k 430 m dlouhému skleněnému mostu visícímu 260 m nad kaňonem Zhangjiajie.
12. den:NP Zhangjiajie  : celodenní návštěva nár. parku evokujícího výjevy z tradičních čínských krajinomaleb  – podivuhodná krajina až 350 m vysokých kamenných sloupů vystupujících ze subtropického lesa , která posloužila také jako kulisa k filmu Avatar.
13. den:Zhangjiajie –  Červený kamenný les – Furong  (Fu-žong): případné dokončení prohlídky NP; přejezd do městečka Furong neboli Ibiškového městečka , obývaného nár. menšinou Tujia (Tchu-ťia), jehož dominantu tvoří vodopád v centru města ; cestou  procházka ve 450 milionu let starých skalních útvarech z červeného pískovce .
14. den:Furong – Fenghuang  (Feng-chuang): přejezd do Fengchuangu se zastávkami ve vesnicích místních nár. menšin a překročení  1146 m dlouhého visutého mostu 336 m nad údolím ; malebné "vodní město"  s 1300letou historií, nazývané Číňany též „nejkrásnější město v Číně“  –   prohlídka městečka spojená s projížďkou na loďce .
15. den:Fenghuang – Huaihua (Chuaj-chua): procházka raním městečkem bez davů turistů; výlet na tzv. Jižní Dlouhou zeď a do hradbami opevněného městečka Huangsiqiao (Chuang-s‘-čiao) neboli města Mostu žlutého hedvábí  obývaného nár. menšinou Miao; přejezd do Huaihua.
16. den:Celodenní výlet do  více než 2000 let starého  městečka  Qianyang (Čchien-jang) nazývaného  "skrytý klenot provincie Hunnan“  a starého obchodního centra Hongjiang (Chung-ťiang) –  procházka dlážděnými uličkami , prohlídka městských bran, návštěva domů předků a buddhistických či taoistických chrámků.
17. - 18. den:Huaihua – Guiyang  (Kuej-jang) – (Peking) – Praha: přejezd rychlovlakem do Guiyangu – dle času prohlídka symbolu města ,   20 m vysoké dřevěné věže Jiaxiu (Ťia-siou) dominující 92 m dlouhému mramorovému mostu Fuyu (Fu-jü); odpoledne přelet přes některé větší čínské město zpět do ČR, přílet 18. den.


Podobné zájezdy v této destinaci

56 990 Kč
Základní cena od 56 990 Kč

Čínská mozaika

Čína
Peking • Velká čínská zeď • Xi´an • Luoyang • klášter Shaolin • Suzhou • Tongli • Šanghaj Změna vyhrazena : Změna programu vyhrazena. Poznámka : Při koupi zájezdu je nutné ihned uvést čísla pasů cestujících. V Číně se s velkým předstihem kupují lístky na vlakové spoje a nákup je možný jen na základě…
termín: 29.03.2019 délka: 11,12 dní
82 800 Kč
Základní cena od 82 800 Kč

Duhovými horami do "létajících" skal

Čína
Pojeďte se nechat unést nádherou dvou nejkrásnějších přírodních scenérií Číny, dvěma zcela odlišnými typy krajin, které jakoby ani nepatřily na planetu Zemi. Holé až duhově barevné pískovcové hory severu připomínají spíše rudou planetu Mars, na druhé straně vás čeká šťavnatá subtropická zeleň, z níž…
termín: 09.09.2019 délka: 14 dní
29 990 Kč
Základní cena od 29 990 Kč

Čína

Čína
Exotický „koktejl“ z hlediska poznání hlavního města Pekingu a jeho okolí, včetně slavné Velké čínské zdi v doprovodu české průvodkyně Poloha: Dle programu
termín: 29.09.2019 délka: dní

Nabízí

CHINA TOURS, s. r. o.

CHINA TOURS, s. r. o.

Vítězné náměstí 2
16000 Praha 6
telefon: 222 958 203

Zájezd již není v nabídce

Další nabídka v této destinaci

Aktuální počasí

Chengdu 26 °C
Guangzhou 28 °C
Hangzhou 19 °C
Nanjing 20 °C
Peking 16 °C
Qingdao 15 °C
Shanghai 19 °C
Shenzhen 30 °C
Xiamen 25 °C

Základní informace

Čína

Čína
Hlavní město: Peking
Počet obyvatel: 1 175 731 064
Měna: CNY
Rozloha: 9 526 900 km2

Místopisy

  • Velká čínská zeď

    Velká čínská zeď patří bezesporu mezi nejznámější kulturní památky, přímo symboly této země. Za tvůrce bývá nejčastěji jmenován První svrchovaný císař Čchin Š'chuang-ti, sjednotitel…

  • Severní Čína

    Oblast povodí Žluté řeky, kolébka čínské civilizace a historické centrum Číny. Patří sem státy Shandong, Shanxi, Inner Mongolia, Henan, Hebei, Beijing a Tianjin.

zavřít

Odeslat stránku emailem

Kolik je jedna+dva?... vložte správnou číslici (jde o ochranu proti spamu)
Dobrý den,

< Vaše jméno > Vám zasílá doporučení k návštěvě stránky:
http://cina.vasezajezdy.cz/zajezdy/za-prirodou-a-lidmi-ciny-2018-487188/
(Nepovinný) text Vašeho vzkazu:


Děkujeme za Vaši návštěvu.

http://cina.vasezajezdy.cz