Za přírodou a lidmi Číny

cena od 69 800 Kč termín: 10.9.2018 délka: 18 dní (zájezd č. 487188)

18 - denní zájezd

Na této cestě se záměrně vyhýbáme nejpopulárnějším turistickým místům v Číně. Ukážeme vám ale, co ještě určitě stojí za vidění a co se do klasické Velké cesty říší Středu už nemohlo vejít. Čekají nás dvě naprosto odlišné části Číny. V první poznáme západní horské oblasti provincií Gansu a Sichuan – s rozsáhlými pláněmi, ale i horskými masivy a hlubokými údolími, obývané zejména Tibeťany s jejich typickými chrámy a kláštery. V druhé půli zamíříme do provincie Hunan – oblasti s nádhernou subtropickou přírodou, malebnými starobylými městečky, proslavenou pálivou místní kuchyní a vysokou koncentrací zajímavých národnostních menšin.
Poznámka:
Možnost individuálního prodloužení v Pekingu.
Velikost skupiny:
6–16 účastníků

Ubytování: hotel **

Stravování: vlastní

bez stravování

Doprava: letecky

Nejbližší volné termíny

termín od termín do počet dní odlet cena od Rezervace
10.9.2018 27.9.2018 18 Praha 69 800 Kč rezervovat

Pozice hotelů a letovisek jsou pouze orientační a nemusí být ve všech případech zcela přesné.

Program zájezdu

1. - 2. den:Praha –  Lanzhou (Lan-čou): přílet přes Peking či Chengdu (Čcheng-tu) do města Lanzhou, nataženého   v několikakilometrovém údolí   podél Žluté řeky , na jejímž horním toku najdeme  první ocelový most  z r. 1909.
3. den:Lanzhou –  Xiahe (Sia-che): půldenní přejezd do městečka s monumentálním lamaistickým klášterem Labrang, ležícím v horách ve výšce 2800 m n.m. –  poutní okruh „kora“, stará tibetská   čtvrť .
4. den:Xiahe – Langmusi (Lang-mu-s'): prohlídka kláštera a nasávání atmosféry poutního místa ; půldenní přejezd náhorní plošinou  do typického  tibetského městečka usazeného v zajetí hor ve výšce 3300 m.
5. den:Langmusi  – Zoige: pěší výlet do hor na místo tradičního tibetského tzv. nebeského pohřbu  – návštěva místního kláštera; odpoledne přejezd do Zoige se zastávkou u Huahu (Chua-chu) neboli Květinového jezera , přesněji u druhých nejrozsáhlejších mokřadů v Číně – procházka po dřevěných podestách.
6. den:Zoige –  Songpan (Sung-pchan): sjezd z náhorních plošin do rozeklaných lesnatých údolí  do oblasti nejkrásnějších NP v Číně ;   cestou druhé setkání se Žlutou řekou  u jejího Prvního velkého meandru – lamaistický klášter s výhledy na meandry , les stúp rozesetých v pastvinách.
7. den:NP Huanglong (Chuang-lung): návštěva parku  Žlutý drak s nádhernými žlutobílými travertinovými kaskádami  – výjezd lanovkou a procházka nejzajímavější částí parku pod 5588 m vysokou Sněžnou horou , pěší sestup.
8. den:NP Jiuzhaigou  (Ťiou-čaj-kou): celodenní prohlídka tzv. údolí Devíti vesnic šplhajícího až do 4500 m n.m. – několikastupňové vodopády , různobarevná jezírka , hluboké lesy a zasněžené vrcholky v pozadí (turistickými autobusy s pěšími zastávkami na nejzajímavějších místech).
9. den:Jiuzhaigou – Songpan  – Wenchuan (Wen-čchuan): celodenní přejezd hlubokým údolím vymodelovaným řekou Min; cestou prohlídka tzv. Západní brány Sečuánu – hradbami částečně (6 km) opevněné město Songpan.
10. den:Wenchuan –  Chengdu (Čcheng-tu): dopoledne zastávka v "kamenné vesnici" Taoping (Tchao-pching) nár. menšiny Qiang (Čchiang) s několikapatrovými strážními věžemi ; přejezd do hl. m. provincie Sichuan (S'-čchuan) – návštěva chovné stanice unikátní pandy velké  a možnost ochutnat místní specialitu slavný "ohnivý" kotlík .
11. den:Chengdu –  NP Zhangjiajie  (Čang-ťia-ťie): transfer na letiště; dle času letu cestou zastávka v 300 let staré malebné "vodní" vesničce Huanglongxi (Chuang-lung-si), nebo po příletu výlet k 430 m dlouhému skleněnému mostu visícímu 260 m nad kaňonem Zhangjiajie.
12. den:NP Zhangjiajie  : celodenní návštěva nár. parku evokujícího výjevy z tradičních čínských krajinomaleb  – podivuhodná krajina až 350 m vysokých kamenných sloupů vystupujících ze subtropického lesa , která posloužila také jako kulisa k filmu Avatar.
13. den:Zhangjiajie –  Červený kamenný les – Furong  (Fu-žong): případné dokončení prohlídky NP; přejezd do městečka Furong neboli Ibiškového městečka , obývaného nár. menšinou Tujia (Tchu-ťia), jehož dominantu tvoří vodopád v centru města ; cestou  procházka ve 450 milionu let starých skalních útvarech z červeného pískovce .
14. den:Furong – Fenghuang  (Feng-chuang): přejezd do Fengchuangu se zastávkami ve vesnicích místních nár. menšin a překročení  1146 m dlouhého visutého mostu 336 m nad údolím ; malebné "vodní město"  s 1300letou historií, nazývané Číňany též „nejkrásnější město v Číně“  –   prohlídka městečka spojená s projížďkou na loďce .
15. den:Fenghuang – Huaihua (Chuaj-chua): procházka raním městečkem bez davů turistů; výlet na tzv. Jižní Dlouhou zeď a do hradbami opevněného městečka Huangsiqiao (Chuang-s‘-čiao) neboli města Mostu žlutého hedvábí  obývaného nár. menšinou Miao; přejezd do Huaihua.
16. den:Celodenní výlet do  více než 2000 let starého  městečka  Qianyang (Čchien-jang) nazývaného  "skrytý klenot provincie Hunnan“  a starého obchodního centra Hongjiang (Chung-ťiang) –  procházka dlážděnými uličkami , prohlídka městských bran, návštěva domů předků a buddhistických či taoistických chrámků.
17. - 18. den:Huaihua – Guiyang  (Kuej-jang) – (Peking) – Praha: přejezd rychlovlakem do Guiyangu – dle času prohlídka symbolu města ,   20 m vysoké dřevěné věže Jiaxiu (Ťia-siou) dominující 92 m dlouhému mramorovému mostu Fuyu (Fu-jü); odpoledne přelet přes některé větší čínské město zpět do ČR, přílet 18. den.


Podobné zájezdy v této destinaci

62 990 Kč
Základní cena od 62 990 Kč

TO NEJLEPŠÍ Z ČÍNY

Čína, Suzhou
Čína – jedna z nejstarších civilizací světa, ohromná země, kde najdete fantastické historické památky, neskutečně krásné krajiny jako z nejromantičtějšího snu, setkáte se s mnoha filozofickými proudy Východu. Čínu nelze poznat najednou celou, a tak vám nabízíme od každého něco: historické skvosty jako…
termín: 4.4.2018 délka: 13 dní
68 990 Kč
Základní cena od 68 990 Kč

Vlakem z Čech až do Pekingu

Čína
Poznámka : v zimě lze absolvovat tento zájezd prodloužený o návštěvu Mezinárodního festivalu ledu a sněhu v Charbinu. Více informací na www.alvarez.cz.
termín: 12.1.2018 délka: 23 dní
69 800 Kč
Základní cena od 69 800 Kč

Jihozápadní Čína

Čína
Na této jedinečné cestě se vydáme do provincie Yunnan, neboli do "země na jih od mraků", která patří k oblastem s nejzajímavější přírodou v Číně vůbec. Současně je to také oblast, kde žije množství zajímavých etnik, s nimiž budeme mít možnost se na cestě setkávat. Podíváme se do jedné z nejhlubších soutěsek…
termín: 12.10.2018 délka: 16 dní

Nabízí

CHINA TOURS, s. r. o.

CHINA TOURS, s. r. o.

Vítězné náměstí 2
16000 Praha 6
telefon: 222 958 203

Poptat tento zájezd

Další nabídka v této destinaci

Aktuální počasí

Dalian 26 °C
Guangzhou 28 °C
Hangzhou 28 °C
Chengdu 28 °C
Nanjing 29 °C
Peking 25 °C
Qingdao 28 °C
Shanghai 29 °C
Shenzhen 29 °C
Xiamen 28 °C

Základní informace

Čína

Čína
Hlavní město: Peking
Počet obyvatel: 1 175 731 064
Měna: CNY
Rozloha: 9 526 900 km2
zavřít

Odeslat stránku emailem

Kolik je jedna+dva?... vložte správnou číslici (jde o ochranu proti spamu)
Dobrý den,

< Vaše jméno > Vám zasílá doporučení k návštěvě stránky:
http://cina.vasezajezdy.cz/zajezdy/za-prirodou-a-lidmi-ciny-2018-487188/
(Nepovinný) text Vašeho vzkazu:


Děkujeme za Vaši návštěvu.

http://cina.vasezajezdy.cz