Za přírodou a lidmi Číny

cena od 69 800 Kč termín: 10.09.2018 délka: 18 dní (zájezd č. 487188)

18 - denní zájezd

Na této cestě se záměrně vyhýbáme nejpopulárnějším turistickým místům v Číně. Ukážeme vám ale, co ještě určitě stojí za vidění a co se do klasické Velké cesty říší Středu už nemohlo vejít. Čekají nás dvě naprosto odlišné části Číny. V první poznáme západní horské oblasti provincií Gansu a Sichuan – s rozsáhlými pláněmi, ale i horskými masivy a hlubokými údolími, obývané zejména Tibeťany s jejich typickými chrámy a kláštery. V druhé půli zamíříme do provincie Hunan – oblasti s nádhernou subtropickou přírodou, malebnými starobylými městečky, proslavenou pálivou místní kuchyní a vysokou koncentrací zajímavých národnostních menšin.
Poznámka:
Možnost individuálního prodloužení v Pekingu.
Velikost skupiny:
6–16 účastníků

Ubytování: hotel **

Stravování: vlastní

bez stravování

Doprava: letecky

Tento zájezd již nenabízíme.

Pozice hotelů a letovisek jsou pouze orientační a nemusí být ve všech případech zcela přesné.

Program zájezdu

1. - 2. den:Praha –  Lanzhou (Lan-čou): přílet přes Peking či Chengdu (Čcheng-tu) do města Lanzhou, nataženého   v několikakilometrovém údolí   podél Žluté řeky , na jejímž horním toku najdeme  první ocelový most  z r. 1909.
3. den:Lanzhou –  Xiahe (Sia-che): půldenní přejezd do městečka s monumentálním lamaistickým klášterem Labrang, ležícím v horách ve výšce 2800 m n.m. –  poutní okruh „kora“, stará tibetská   čtvrť .
4. den:Xiahe – Langmusi (Lang-mu-s'): prohlídka kláštera a nasávání atmosféry poutního místa ; půldenní přejezd náhorní plošinou  do typického  tibetského městečka usazeného v zajetí hor ve výšce 3300 m.
5. den:Langmusi  – Zoige: pěší výlet do hor na místo tradičního tibetského tzv. nebeského pohřbu  – návštěva místního kláštera; odpoledne přejezd do Zoige se zastávkou u Huahu (Chua-chu) neboli Květinového jezera , přesněji u druhých nejrozsáhlejších mokřadů v Číně – procházka po dřevěných podestách.
6. den:Zoige –  Songpan (Sung-pchan): sjezd z náhorních plošin do rozeklaných lesnatých údolí  do oblasti nejkrásnějších NP v Číně ;   cestou druhé setkání se Žlutou řekou  u jejího Prvního velkého meandru – lamaistický klášter s výhledy na meandry , les stúp rozesetých v pastvinách.
7. den:NP Huanglong (Chuang-lung): návštěva parku  Žlutý drak s nádhernými žlutobílými travertinovými kaskádami  – výjezd lanovkou a procházka nejzajímavější částí parku pod 5588 m vysokou Sněžnou horou , pěší sestup.
8. den:NP Jiuzhaigou  (Ťiou-čaj-kou): celodenní prohlídka tzv. údolí Devíti vesnic šplhajícího až do 4500 m n.m. – několikastupňové vodopády , různobarevná jezírka , hluboké lesy a zasněžené vrcholky v pozadí (turistickými autobusy s pěšími zastávkami na nejzajímavějších místech).
9. den:Jiuzhaigou – Songpan  – Wenchuan (Wen-čchuan): celodenní přejezd hlubokým údolím vymodelovaným řekou Min; cestou prohlídka tzv. Západní brány Sečuánu – hradbami částečně (6 km) opevněné město Songpan.
10. den:Wenchuan –  Chengdu (Čcheng-tu): dopoledne zastávka v "kamenné vesnici" Taoping (Tchao-pching) nár. menšiny Qiang (Čchiang) s několikapatrovými strážními věžemi ; přejezd do hl. m. provincie Sichuan (S'-čchuan) – návštěva chovné stanice unikátní pandy velké  a možnost ochutnat místní specialitu slavný "ohnivý" kotlík .
11. den:Chengdu –  NP Zhangjiajie  (Čang-ťia-ťie): transfer na letiště; dle času letu cestou zastávka v 300 let staré malebné "vodní" vesničce Huanglongxi (Chuang-lung-si), nebo po příletu výlet k 430 m dlouhému skleněnému mostu visícímu 260 m nad kaňonem Zhangjiajie.
12. den:NP Zhangjiajie  : celodenní návštěva nár. parku evokujícího výjevy z tradičních čínských krajinomaleb  – podivuhodná krajina až 350 m vysokých kamenných sloupů vystupujících ze subtropického lesa , která posloužila také jako kulisa k filmu Avatar.
13. den:Zhangjiajie –  Červený kamenný les – Furong  (Fu-žong): případné dokončení prohlídky NP; přejezd do městečka Furong neboli Ibiškového městečka , obývaného nár. menšinou Tujia (Tchu-ťia), jehož dominantu tvoří vodopád v centru města ; cestou  procházka ve 450 milionu let starých skalních útvarech z červeného pískovce .
14. den:Furong – Fenghuang  (Feng-chuang): přejezd do Fengchuangu se zastávkami ve vesnicích místních nár. menšin a překročení  1146 m dlouhého visutého mostu 336 m nad údolím ; malebné "vodní město"  s 1300letou historií, nazývané Číňany též „nejkrásnější město v Číně“  –   prohlídka městečka spojená s projížďkou na loďce .
15. den:Fenghuang – Huaihua (Chuaj-chua): procházka raním městečkem bez davů turistů; výlet na tzv. Jižní Dlouhou zeď a do hradbami opevněného městečka Huangsiqiao (Chuang-s‘-čiao) neboli města Mostu žlutého hedvábí  obývaného nár. menšinou Miao; přejezd do Huaihua.
16. den:Celodenní výlet do  více než 2000 let starého  městečka  Qianyang (Čchien-jang) nazývaného  "skrytý klenot provincie Hunnan“  a starého obchodního centra Hongjiang (Chung-ťiang) –  procházka dlážděnými uličkami , prohlídka městských bran, návštěva domů předků a buddhistických či taoistických chrámků.
17. - 18. den:Huaihua – Guiyang  (Kuej-jang) – (Peking) – Praha: přejezd rychlovlakem do Guiyangu – dle času prohlídka symbolu města ,   20 m vysoké dřevěné věže Jiaxiu (Ťia-siou) dominující 92 m dlouhému mramorovému mostu Fuyu (Fu-jü); odpoledne přelet přes některé větší čínské město zpět do ČR, přílet 18. den.


Podobné zájezdy v této destinaci

44 800 Kč
Základní cena od 44 800 Kč

Čína krásná a neznámá

Čína
Na relativně malém prostoru, bez místních přeletů a nočních vlaků poznáme vše, co je pro Čínu typické. Navštívíme u nás málo známá starobylá zákoutí a posvátné hory s množstvím buddhistických klášterů. Přespíme v tradičním jeskynním obydlí u Žluté řeky, pojedeme silnicí vysoko nad sprašovými "kaňony"…
termín: 07.05.2019 délka: 12,15 dní
83 990 Kč
Základní cena od 83 990 Kč

KOUZLO ČÍNY A TIBETU

Čína, Suzhou
Čína a Tibet – dva světy, dvě kultury tak rozdílné a přece i podobné. Čína vás překvapí pulsujícím životem. Velkoměsta jako Peking nebo Shanghaj pulsují, rychle se rozvíjejí a se stejnou usilovností si pečují o své památky. Kouzelné přírodní scenérie i zemědělský venkov na vás dýchnou tradicí, která…
termín: 20.10.2018 délka: 16 dní
64 990 Kč
Základní cena od 64 990 Kč

Čína - Mongolsko

LastMinute
Čína
Zážitky z uspěchaného Pekingu se budou mísit s poklidným Ulánbátarem a životem v jurtách v mongolské stepi.
termín: 10.09.2018 délka: 12 dní

Nabízí

CHINA TOURS, s. r. o.

CHINA TOURS, s. r. o.

Vítězné náměstí 2
16000 Praha 6
telefon: 222 958 203

Zájezd již není v nabídce

Další nabídka v této destinaci

Aktuální počasí

Chengdu 14 °C
Guangzhou 17 °C
Hangzhou 11 °C
Nanjing 9 °C
Peking 5 °C
Qingdao 4 °C
Shanghai 10 °C
Shenzhen 17 °C
Xiamen 19 °C

Základní informace

Čína

Čína
Hlavní město: Peking
Počet obyvatel: 1 175 731 064
Měna: CNY
Rozloha: 9 526 900 km2

Místopisy

  • Velká čínská zeď

    Velká čínská zeď patří bezesporu mezi nejznámější kulturní památky, přímo symboly této země. Za tvůrce bývá nejčastěji jmenován První svrchovaný císař Čchin Š'chuang-ti, sjednotitel…

  • Severní Čína

    Oblast povodí Žluté řeky, kolébka čínské civilizace a historické centrum Číny. Patří sem státy Shandong, Shanxi, Inner Mongolia, Henan, Hebei, Beijing a Tianjin.

zavřít

Odeslat stránku emailem

Kolik je jedna+dva?... vložte správnou číslici (jde o ochranu proti spamu)
Dobrý den,

< Vaše jméno > Vám zasílá doporučení k návštěvě stránky:
http://cina.vasezajezdy.cz/zajezdy/za-prirodou-a-lidmi-ciny-2018-487188/
(Nepovinný) text Vašeho vzkazu:


Děkujeme za Vaši návštěvu.

http://cina.vasezajezdy.cz