Vlakem až do tajemného Tibetu

cena od 85 990 Kč termín: 03.06.2018 délka: 14 dní (zájezd č. 483122)

14 - denní zájezd

Peking • Velká čínská zeď • Xining • Lhasa • Gyangtse • Shigatze • Chengdu

Změna vyhrazena : Změna programu vyhrazena.

Min. počet účastníků : 16.

Ubytování: hotel

Stravování: plná penze

Doprava: letecky

Tento zájezd již nenabízíme.

Pozice hotelů a letovisek jsou pouze orientační a nemusí být ve všech případech zcela přesné.

Program zájezdu

1. den:odlet z Prahy s přestupem do Pekingu.
2. den:přílet do Pekingu , transfer do hotelu a dle možností ubytování. Po obědě prohlídka hlavního města Číny – Náměstí Nebeského klidu a Chrámu nebes . Slavnostní večeře na uvítanou – pekingská kachna (program může být upraven dle letových časů). Nocleh.
3. den:celodenní výlet k Velké čínské zdi , prohlídka hrobky císařské dynastie Ming. Návrat na nocleh.
4. den:prohlídka císařského komplexu Zakázaného města a areálu Letního paláce , odpoledne přelet do Xiningu , transfer do hotelu. Nocleh.
5. den:prohlídka města Xining , ležícího na východní hranici Tibetské náhorní plošiny a na cestě historické Hedvábné stezky. Návštěva klenotu tibetské kultury – kláštera Ta´er (tibetský název kláštera Kumbum), muzea i mešity Dongguan, jedné z největších v severní Číně. Transfer na vlakové nádraží, nástup na cestu „nebeským“ vlakem do Lhasy . Tibetská železnice je nejdelší a nejvyšší železnicí světa, úsek z Xiningu do Lhasy je 1 956 km dlouhý. Nocleh ve vlaku ve 4lůžkovém kupé.
6. den:ráno příjezd do města Golmud, vlak pokračuje přes Tibetskou náhorní plošinu , míjí úžasné přírodní scenérie, zajímavá místa, jako jsou průsmyk Kunlun (cca 4 800 m n. m.), přírodní rezervace Kekexili (jedna z největších neobydlených oblastí na zemi, kde lze spatřit tibetské antilopy), řeka Tuo tuo, jezero Trona apod. Odpoledne příjezd do Lhasy , hlavního města Tibetské autonomní oblasti, transfer do hotelu. Nocleh.
7. den:návštěva památky UNESCO – paláce Potala – sídla dalajlámů, odpoledne návštěva chrámu Džókhang – nejznámější a nejstarší budova v Lhase, poté procházka uličkami centra města – Barkhor. Nocleh.
8. den:návštěva kláštera Drepung , jednoho ze čtyř velkých klášterů buddhistické školy Gelugpa v Tibetu, odpoledne návštěva letního sídla dalajlámů Norbulinka . Nocleh.
9. den:asi 110 km dlouhá cesta k jezeru Jamdrok – jednomu ze tří posvátných jezer v Tibetu – s úchvatnou přírodní scenérií kolem. Poté přejezd do městečka Gyangtse , jednoho z nejkrásnějších v Tibetu, návštěva kláštera Palkhor Čhöde. Nocleh v Gyangtse.
10. den:přejezd do druhého největšího města Tibetu – Shigatze , návštěva kláštera Tashi Lumpo – nejstaršího a největšího kláštera školy Gelugpa, sídla pančenlamů. Nocleh v Shigatze.
11. den:přejezd zpět do Lhasy . Odpoledne přelet do Chengdu . Transfer do hotelu. Nocleh.
12. den:prohlídka Chengdu , města pand velkých, historického města, kde začínala jižní část Hedvábné stezky. Návštěva chovné stanice pandy velké, chrámu Qing Yang Daoism či parku Wangjianglou. Nocleh.
13. den:transfer na letiště a odlet s přestupem do Prahy.
14. den:přílet do Prahy.


Podobné zájezdy v této destinaci

79 200 Kč
Základní cena od 79 200 Kč

Velká cesta vlakem do Tibetu

Čína
Vydejte se s námi na vzrušující cestu vlakem z rušného hlavního města Číny do jiného světa - legendárního Tibetu až pod nejvyšší horu naší planety. Z Pekingu se vlakem “přes půlku zeměkoule” vydáme na magickou tibetskou náhorní plošinu s prastarými městy, nádhernými paláci, pestrobarevnými chrámy plnými…
termín: 14.10.2019 délka: 18 dní
69 990 Kč
Základní cena od 69 990 Kč

Čína - Tibetské šperky Sečuánu

Čína
Čína - Tibetské šperky Sečuánu
termín: 09.04.2019 délka: 22 dní
72 800 Kč
Základní cena od 72 800 Kč

Jihozápadní Čína

Čína
Na této jedinečné cestě se vydáme do provincie Yunnan, neboli do "země na jih od mraků", která patří k oblastem s nejzajímavější přírodou v Číně vůbec. Současně je to také oblast, kde žije množství zajímavých etnik, s nimiž budeme mít možnost se na cestě setkávat. Podíváme se do jedné z nejhlubších soutěsek…
termín: 18.10.2019 délka: 16 dní

Nabízí

FIRO-tour a.s.

FIRO-tour a.s.

Národní 37/38
11000 Praha
telefon: 221966966

Zájezd již není v nabídce

Další nabídka v této destinaci

Aktuální počasí

Chengdu 14 °C
Guangzhou 17 °C
Hangzhou 11 °C
Nanjing 9 °C
Peking 5 °C
Qingdao 4 °C
Shanghai 10 °C
Shenzhen 17 °C
Xiamen 19 °C

Základní informace

Čína

Čína
Hlavní město: Peking
Počet obyvatel: 1 175 731 064
Měna: CNY
Rozloha: 9 526 900 km2

Místopisy

  • Velká čínská zeď

    Velká čínská zeď patří bezesporu mezi nejznámější kulturní památky, přímo symboly této země. Za tvůrce bývá nejčastěji jmenován První svrchovaný císař Čchin Š'chuang-ti, sjednotitel…

  • Severní Čína

    Oblast povodí Žluté řeky, kolébka čínské civilizace a historické centrum Číny. Patří sem státy Shandong, Shanxi, Inner Mongolia, Henan, Hebei, Beijing a Tianjin.

zavřít

Odeslat stránku emailem

Kolik je jedna+dva?... vložte správnou číslici (jde o ochranu proti spamu)
Dobrý den,

< Vaše jméno > Vám zasílá doporučení k návštěvě stránky:
http://cina.vasezajezdy.cz/zajezdy/vlakem-az-do-tajemneho-tibetu-483122/
(Nepovinný) text Vašeho vzkazu:


Děkujeme za Vaši návštěvu.

http://cina.vasezajezdy.cz