Vlakem až do tajemného Tibetu

cena od 85 990 Kč termín: 03.06.2018 délka: 14 dní (zájezd č. 483122)

14 - denní zájezd

Peking • Velká čínská zeď • Xining • Lhasa • Gyangtse • Shigatze • Chengdu

Změna vyhrazena : Změna programu vyhrazena.

Min. počet účastníků : 16.

Ubytování: hotel

Stravování: plná penze

Doprava: letecky

Pozice hotelů a letovisek jsou pouze orientační a nemusí být ve všech případech zcela přesné.

Program zájezdu

1. den:odlet z Prahy s přestupem do Pekingu.
2. den:přílet do Pekingu , transfer do hotelu a dle možností ubytování. Po obědě prohlídka hlavního města Číny – Náměstí Nebeského klidu a Chrámu nebes . Slavnostní večeře na uvítanou – pekingská kachna (program může být upraven dle letových časů). Nocleh.
3. den:celodenní výlet k Velké čínské zdi , prohlídka hrobky císařské dynastie Ming. Návrat na nocleh.
4. den:prohlídka císařského komplexu Zakázaného města a areálu Letního paláce , odpoledne přelet do Xiningu , transfer do hotelu. Nocleh.
5. den:prohlídka města Xining , ležícího na východní hranici Tibetské náhorní plošiny a na cestě historické Hedvábné stezky. Návštěva klenotu tibetské kultury – kláštera Ta´er (tibetský název kláštera Kumbum), muzea i mešity Dongguan, jedné z největších v severní Číně. Transfer na vlakové nádraží, nástup na cestu „nebeským“ vlakem do Lhasy . Tibetská železnice je nejdelší a nejvyšší železnicí světa, úsek z Xiningu do Lhasy je 1 956 km dlouhý. Nocleh ve vlaku ve 4lůžkovém kupé.
6. den:ráno příjezd do města Golmud, vlak pokračuje přes Tibetskou náhorní plošinu , míjí úžasné přírodní scenérie, zajímavá místa, jako jsou průsmyk Kunlun (cca 4 800 m n. m.), přírodní rezervace Kekexili (jedna z největších neobydlených oblastí na zemi, kde lze spatřit tibetské antilopy), řeka Tuo tuo, jezero Trona apod. Odpoledne příjezd do Lhasy , hlavního města Tibetské autonomní oblasti, transfer do hotelu. Nocleh.
7. den:návštěva památky UNESCO – paláce Potala – sídla dalajlámů, odpoledne návštěva chrámu Džókhang – nejznámější a nejstarší budova v Lhase, poté procházka uličkami centra města – Barkhor. Nocleh.
8. den:návštěva kláštera Drepung , jednoho ze čtyř velkých klášterů buddhistické školy Gelugpa v Tibetu, odpoledne návštěva letního sídla dalajlámů Norbulinka . Nocleh.
9. den:asi 110 km dlouhá cesta k jezeru Jamdrok – jednomu ze tří posvátných jezer v Tibetu – s úchvatnou přírodní scenérií kolem. Poté přejezd do městečka Gyangtse , jednoho z nejkrásnějších v Tibetu, návštěva kláštera Palkhor Čhöde. Nocleh v Gyangtse.
10. den:přejezd do druhého největšího města Tibetu – Shigatze , návštěva kláštera Tashi Lumpo – nejstaršího a největšího kláštera školy Gelugpa, sídla pančenlamů. Nocleh v Shigatze.
11. den:přejezd zpět do Lhasy . Odpoledne přelet do Chengdu . Transfer do hotelu. Nocleh.
12. den:prohlídka Chengdu , města pand velkých, historického města, kde začínala jižní část Hedvábné stezky. Návštěva chovné stanice pandy velké, chrámu Qing Yang Daoism či parku Wangjianglou. Nocleh.
13. den:transfer na letiště a odlet s přestupem do Prahy.
14. den:přílet do Prahy.


Podobné zájezdy v této destinaci

82 800 Kč
Základní cena od 82 800 Kč

Čína a Tibet

Čína
Nabízíme vám zajímavou kombinaci nejznámějších a nejkrásnějších míst Číny a Tibetu. Nejprve se podrobně seznámíme s čínskou metropolí, která byla pět set let sídlem tří dynastií, jež tu zanechaly nesmazatelné stopy. Před cestou do Tibetu se zastavíme v bývalé metropoli Xi'anu shlédnout unikátní Hliněnou…
termín: 09.05.2018 délka: 15 dní
44 800 Kč
Základní cena od 44 800 Kč

Čína drsná a krásná I

Čína
Na poměrně malém prostoru a bez místních přeletů poznáme vše, co je pro Čínu typické. Navštívíme starobylá zákoutí a posvátné hory s množstvím buddhistických klášterů. Přespíme v tradičním jeskynním obydlí u Žluté řeky, pojedeme horskou silnicí vysoko nad sprašovými kaňony. Necháme se unést bohatě zdobenými…
termín: 09.05.2018 délka: 12,15 dní
39 990 Kč
Základní cena od 39 990 Kč

Čínské metropole rychlovlakem

Čína
Peking • Velká čínská zeď • Šanghaj • Tongli Změna vyhrazena : Změna programu vyhrazena. Poznámka : Pro realizaci fakultativních výletů je třeba min. 10 zájemců. Při koupi zájezdu je nutné ihned uvést čísla pasů cestujících. V Číně se s velkým předstihem kupují lístky na vlakové spoje a nákup je možný…
termín: 21.04.2018 délka: 9 dní

Nabízí

FIRO-tour a.s.

FIRO-tour a.s.

Národní 37/38
11000 Praha
telefon: 221966966

Poptat tento zájezd

Další nabídka v této destinaci

Aktuální počasí

Chengdu 14 °C
Guangzhou 17 °C
Hangzhou 11 °C
Nanjing 9 °C
Peking 5 °C
Qingdao 4 °C
Shanghai 10 °C
Shenzhen 17 °C
Xiamen 19 °C

Základní informace

Čína

Čína
Hlavní město: Peking
Počet obyvatel: 1 175 731 064
Měna: CNY
Rozloha: 9 526 900 km2
zavřít

Odeslat stránku emailem

Kolik je jedna+dva?... vložte správnou číslici (jde o ochranu proti spamu)
Dobrý den,

< Vaše jméno > Vám zasílá doporučení k návštěvě stránky:
http://cina.vasezajezdy.cz/zajezdy/vlakem-az-do-tajemneho-tibetu-483122/
(Nepovinný) text Vašeho vzkazu:


Děkujeme za Vaši návštěvu.

http://cina.vasezajezdy.cz