Velká cesta říší Středu

cena od 72 800 Kč termín: 03.09.2018 délka: 22,26 dní (zájezd č. 300058)

22,26 - denní zájezd

Dlouhá zeď, panda, rýže, čaj, hedvábí, bojová umění... Je mnoho věcí, které vás určitě napadnou ve spojitosti s Čínou. Na velké cestě říší Středu poznáte to nejlepší a nejzajímavější z její tradice i současnosti. Podáme si ruce s bohatou čínskou historií při prohlídce Pekingu a Xi'anu, atmosféry buddhismu se nadechneme při putování na posvátnou horu a po vzoru místních poutníků tu přivítáme východ slunce. Navštívíme typické středověké městečko, poznáme i ruch největších a nejmodernějších ekonomických center 21. století. Uchvátí nás krása jihočínské přírody i umění starých zahradníků při odpočinku v tradičních čínských zahradách. Projdeme se rýžovišti a proplujeme pohádkovou krajinou mezi homolovitými kopečky. To vše, a určitě nejen to, zažijete na opravdu velké cestě opravdu velkou zemí.
Velikost skupiny:
6–16 účastníků

Ubytování: hotel **

Stravování: vlastní

U tohoto zájezdu není žádné stravování zahrnuto v ceně – hlavním důvodem je, že tento zájezd je koncipován v úrovni **, což odpovídá i úrovni ubytování a hotely kategorie ** nemají většinou restaurace, nelze tam tedy zajistit ani snídaně. Určitě se ale nemusíte bát, že byste hladověli… Snídaně: V hotelech bývá varná konvice (nebo na chodbě termosky s horkou vodou) i sáčky s čajem, jen pokud máte rádi kávu, je třeba si ji vzít z domova, a k tomu si během předchozího dne můžete něco zakoupit v obchodech. Někde je možné snídani zajistit přímo v hotelu, nebo se dá zajít do blízké restaurace (stánku na ulici) na rychlou „čínskou“ snídani (knedlíčky/placky). V každém případě vždy průvodce předem informuje, která varianta bude u daného ubytování možná.Obědy: Většinou se z časových důvodů speciálně neřeší – na památkách/výletních místech bývají různé stánky s občerstvením (placky, nudle, knedlíčky, grilované špejle). V každém případě doporučujeme mít po celý den u sebe dostatek balené vody apod.Večeře: Je hlavním jídlem dne a průvodci ji pro zájemce organizují – vždy nabídnou, kdo má zájem jít na společnou večeři, zavedou vás do některé vytipované restaurace či jídelny a pomohou s výběrem. Výše veškeré útraty za jídlo a nápoje je tedy na zájezdu zcela v rukou klientů – dle volby úrovně stravování je třeba počítat s 10–15 USD/den.

Doprava: letecky

Tento zájezd již nenabízíme.

Pozice hotelů a letovisek jsou pouze orientační a nemusí být ve všech případech zcela přesné.

Program zájezdu

1. - 2. den:Praha –  Peking : odpoledne přílet a procházka starými mizejícími uličkami Pekingu; večer fakultativně místní specialita –  pekingská kachna .
3. den:Peking : celodenní výlet na Dlouhou zeď , nazývanou také Velká čínská zeď – procházka po Zdi; cestou zastávka u olympijských sportovišť –  Ptačí hnízdo, Vodní kostka .
4. den:Peking : lamaistický chrám Yonghegong (Jung-che-kung) a konfuciánská akademie ; prohlídka areálu Letního paláce  – letní sídlo čínských císařů na břehu jezera Kunming (Kchun-ming) v podhůří Západních hor; večer představení pekingské opery .
5. den:Peking : procházka po náměstí Nebeského klidu (Tchien-an-men) a prohlídka tzv. Zakázaného města  – nejrozsáhlejší palácový komplex na světě; návštěva chrámu Nebes  – místo, kam se chodívali „synové nebes“ modlit za dobrou úrodu; noční přejezd lehátkovým vlakem.
6. den:Xi'an (Si-an): proslulá Hliněná armáda  – posmrtná armáda prvního čínského císaře; Velká mešita  a večerní procházka muslimskou čtvrtí.
7. den:Xi'an : taoistický klášter Osmi nesmrtelných , pagoda Malé divoké husy z 8. stol.,  monumentální  14 km dlouhé hradby ; odpoledne/večer odjezd lehátkovým vlakem.
8. den:Chengdu (Čcheng-tu) –  Baoguo (Pao-kuo): unikátní chovná stanice pandy velké ; přejezd do lázní Baoguo – dle času fakultativně možnost odpočinku v horkých pramenech .
9. den:Baoguo – Emeishan   (E-mej-šan): výstup nebo výjezd autobusem a lanovkou na  jednu ze čtyř posvátných buddhistických hor  Emei (3099 m) – cestou prohlídka klášterů a nocleh v hotelu v horách.
10. den:Emeishan – Leshan (Le-šan):  východ slunce na posvátné hoře a sestup/sjezd do Baoguo; přejezd do Leshanu a prohlídka areálu Velkého Buddhy  (největší sedící Buddha na světě – 71 m); noční přejezd lehátkovým vlakem.
11. den:Panzhihua  (Pchan-č'-chua)  – Lugu  (Lu-ku): vyhlídková cesta nádhernou krajinou JZ Číny  ke křišťálovému horskému jezeru Lugu ve výšce 2685 m, jehož okolí obývá  jedinečné matriarchální etnikum  Mosu. Pozn.:  V letním termínu bude návštěva jezera Lugu z důvodu špatné dostupnosti nahrazena dnem navíc v Lijiangu a okolí – vesnička Baisha (Paj-ša) , park Tůně černého draka. (Z Panzhihua bude celodenní přejezd přímo do Lijiangu.)
12. den:Lugu –  Lijiang  (Li-ťiang): půldenní přejezd do oblasti obývané zajímavou národnostní menšinou Naxi (Na-si) – cestou překročení Dlouhé řeky , procházka 600 let starým městečkem .
13. den:Lijiang : půldenní výlet a nenáročná procházka téměř 4 km hlubokou soutěskou Tygřích skoků podél Dlouhé řeky pod 5596 m vysokou Sněžnou horou Nefritového draka ; prohlídka paláce bývalé vládnoucí rodiny Mu .
14. den:Lijiang – Dali (Ta-li): přejezd do městečka na březích jezera Erhai (Er-chaj) –  projížďka po jezeře s návštěvou bývalé rybářské vesnice a fakultativně  typickým venkovským obědem .
15. den:Dali – Kunming (Kchun-ming): návštěva rozsáhlého areálu Tři pagody z 9. stol. –  nejvyšší měří 70 m ; fakultativně výjezd lanovkou na vrchol pohoří Cangshan (Cchang-šan) do výšky 3920 m s nádhernými výhledy ; odpoledne přejezd linkovým autobusem do Kunmingu.
16. den:Kunming  – Yangshuo (Jang-šuo): „město věčného jara“  a  výlet do unikátního Kamenného lesa s až 30metrovými vápencovými věžemi; přelet do Guilinu (Kuej-lin) a následný přejezd do Yangshuo.
17. den:Yangshuo  –   městečko v pohádkové krajině homolovitých kopečků : dopoledne možnost tradiční čínské masáže; odpoledne plavba po řece Li mezi homolemi.
18. den:Yangshuo : celodenní nenáročný cyklo/motovýlet mezi rýžovými políčky – výstup na Měsíční "horu" (380 m) s neopakovatelným výhledem na do nekonečna se táhnoucí homole .
19. den:Yangshuo – Longji (Lung-ťi): výlet na terasovitá rýžová pole v oblasti Dračí hřbet, obývané zajímavými etniky  Zhuang (Čuang) a Miao (Miao); noční přejezd lehátkovým vlakem.
20. den:Shenzhen (Šen-čen): dopoledne příjezd do supermoderního velkoměsta (zvl. ekon. zóna) – souzvuk subtropické přírody s moderní architekturou; odpoledne odpočinek na pláži Jihočínského moře .
21. den:Shenzhen – Hongkong  – Praha: ráno přechod hranice do Hongkongu – výjezd lanovou dráhou na Victoria Peak s výhledem na celý ostrov, rušné ulice moderního velkoměsta, pohled na večerní panorama  z městské části Kowloon; večer odlet, přílet do ČR 22. den.   PRODLOUŽENÍ DO SUZHOU A ŠANGHAJE:
22. den:Shenzhen –  Šanghaj : 21. den večer návrat zpět do Shenzhenu; dopoledne přelet do Šanghaje –  nábřeží Bund (centrum života šanghajské smetánky 30. let 20. stol.); večer obchodní třída Nanking .
23. den:Šanghaj – Suzhou (Su-čou): ráno přejezd vlakem do města kdysi nazývaného „Benátky Východu“ – světoznámé zahrady čínských úředníků  možnost návštěvy dílny na výrobu hedvábí .
24. den:Suzhou –  Zhouzhuang (Čou-čuang) – Šanghaj: ranní posezení v zahradě Mistra rybářských sítí ; přejezd do malebného „vodního městečka“  protkaného nesčetnými kanály – architektura dynastií Qing (Čching) a Ming; večer dojezd do Šanghaje.
25. den:Šanghaj  – Praha: prohlídka „města 3. tisíciletí“ v moderní části Pudong (Pchu-tchung) – vyhlídka ze 492 m vysoké budovy SWFC, fakultativně projížďka nejrychlejším (magnetickým) vlakem na světě , zanikající staré čínské město ; v noci odlet, přílet do ČR 26. den.


Podobné zájezdy v této destinaci

69 990 Kč
Základní cena od 69 990 Kč

To nejlepší z Číny + LEGENDÁRNÍ TERAKOTOVÁ ARMÁDA (letecky z Prahy)

FirstMinute
Čína, Šanghaj
Za pravou exotikou do Číny… Objevíte fascinující památky jedné z nejstarších civilizací, moderní velkoměsta i nejvyšší vyhlídku světa. Ochutnáte čínskou kuchyni přímo tam, kde vznikla. Projdete ve po Velké čínské zdi a uvidíte bojovníky Terakotové armády. Dopřejete si čínský čajový obřad i odpočinek…
termín: 21.11.2019 délka: 9 dní
72 490 Kč
Základní cena od 72 490 Kč

Velký okruh Čínou

LastMinute
Čína
termín: 28.04.2019 délka: 15 dní
72 800 Kč
Základní cena od 72 800 Kč

Jihozápadní Čína

Čína
Na této jedinečné cestě se vydáme do provincie Yunnan, neboli do "země na jih od mraků", která patří k oblastem s nejzajímavější přírodou v Číně vůbec. Současně je to také oblast, kde žije množství zajímavých etnik, s nimiž budeme mít možnost se na cestě setkávat. Podíváme se do jedné z nejhlubších soutěsek…
termín: 18.10.2019 délka: 16 dní

Nabízí

CHINA TOURS, s. r. o.

CHINA TOURS, s. r. o.

Vítězné náměstí 2
16000 Praha 6
telefon: 222 958 203

Zájezd již není v nabídce

Další nabídka v této destinaci

Aktuální počasí

Chengdu 26 °C
Guangzhou 28 °C
Hangzhou 19 °C
Nanjing 20 °C
Peking 16 °C
Qingdao 15 °C
Shanghai 19 °C
Shenzhen 30 °C
Xiamen 25 °C

Základní informace

Čína

Čína
Hlavní město: Peking
Počet obyvatel: 1 175 731 064
Měna: CNY
Rozloha: 9 526 900 km2

Místopisy

  • Velká čínská zeď

    Velká čínská zeď patří bezesporu mezi nejznámější kulturní památky, přímo symboly této země. Za tvůrce bývá nejčastěji jmenován První svrchovaný císař Čchin Š'chuang-ti, sjednotitel…

  • Severní Čína

    Oblast povodí Žluté řeky, kolébka čínské civilizace a historické centrum Číny. Patří sem státy Shandong, Shanxi, Inner Mongolia, Henan, Hebei, Beijing a Tianjin.

zavřít

Odeslat stránku emailem

Kolik je jedna+dva?... vložte správnou číslici (jde o ochranu proti spamu)
Dobrý den,

< Vaše jméno > Vám zasílá doporučení k návštěvě stránky:
http://cina.vasezajezdy.cz/zajezdy/velka-cesta-risi-stredu-300058/
(Nepovinný) text Vašeho vzkazu:


Děkujeme za Vaši návštěvu.

http://cina.vasezajezdy.cz