Soutěskou Tygřích skoků do bájné Šangrilá

cena od 69 800 Kč termín: 16.10.2018 délka: 17 dní (zájezd č. 484692)

17 - denní zájezd

Mnoho míst v himálajském regionu, a to nejen v Číně, si nárokuje titul Šangrilá a některá se tak nechala i oficiálně přejmenovat. Když v roce 1933 vydal James Hilton svůj slavný román Ztracený obzor a situoval jej do bájného údolí, v němž nikdo nestárne, mohl mít na mysli zrovna údolí Yading, jež na toto označení aspiruje na předních příčkách. Ostatně pojeďte se přesvědčit sami! Nechte se uchvátit úžasnou scenérií místní krajiny a prodlužte si život o dva dny strávené v bájné Šangrilá... Naši cestu si navíc obohatíme o dvoudenní průchod dramatickou soutěskou Tygřích skoků, výletem k nejníže položenému ledovci v Číně a průjezdem kaňonem Mekongu. Vypravíme se také do džungle za kriticky ohroženým langurem Bietovým, který je na žebříčku národních přírodních pokladů Číny na druhém místě hned za pandou velkou, na niž ale samozřejmě také nezapomeneme. 
Poznámka:

Zájezd je koncipován jako poznávací s několika jedno až dvoudenními túrami v zajímavých přírodních oblastech. Upozorňujeme zejména na dvoudenní túru středně náročným horským terénem v soutěsce Tygřích skoků. Upozorňujeme také na nadmořskou výšku, která se během zájezdu pohybuje i okolo 4500 m n. n.
Velikost skupiny:
6–16 účastníků
Náročnost:

Upozorňujeme na zvýšenou náročnost zájezdu – pohybujeme se v nadmořské výšce až okolo 4500 m. Pro zájezd není nutná žádná extrémní fyzická zdatnost, spíš momentální dobrý zdravotní stav a schopnost aklimatizace. Program je ale postaven tak, aby aklimatizace proběhla postupně a plynule.

Ubytování: hotel **

Stravování: vlastní

bez stravování

Doprava: letecky

Nejbližší volné termíny

termín od termín do počet dní odlet cena od Rezervace
16.10.2018 01.11.2018 17 Praha 69 800 Kč rezervovat

Pozice hotelů a letovisek jsou pouze orientační a nemusí být ve všech případech zcela přesné.

Program zájezdu

1. - 2. den:Praha – Lijiang  (Li-ťiang): odpoledne přílet do Lijiangu večerní procházka 600 let starým městečkem s atmosférou starověké Číny , obývaným zajímavou menšinou Naxi (Na-si).
3. den:Lijiang : celodenní prohlídka městečka – ranní obrovské živoucí tržiště s masem, ovocem, zeleninou, 500 let starý palác bývalé vládnoucí rodiny Mu, věž Desetitisíce let s výhledem na celé město , malebné uličky starého města .
4. den:Lijiang – soutěska Tygřích skoků : ráno přejezd do ústí soutěsky a začátek celodenní túry soutěskou (cca 7–8 h), výstup tzv. 28 zákrutami do nejvyššího bodu ve výšce 2670 m – dramatické  výhledy   do téměř 4 km hluboké   soutěsky podél řeky Zlatých písků (Jinshajiang; Ťin-ša-ťiang)  pod 5596 m vysokou Sněžnou horou Nefritového draka ; nocleh v jednoduchém penzionu "na půli cesty".
5. den:Soutěska Tygřích skoků – Lijiang : nádherné svítání nad soutěskou ,   dopolední sestup zpět  téměř na úroveň řeky u tzv. Druhého skoku ) a průjezd soutěskou  po silnici se zastávkou u tzv. Prvního skoku se sestupem k řece samotné;   odpoledne návrat do Lijiangu –  park Tůně černého draka s panoramatem  vzdálené  Sněžné hory .
6. den:Lijiang – Shigu (Š'-ku) – Tacheng (Tcha-čcheng): přejezd do starého městečka Shigu neboli  Kamenný buben  – prohlídka spojená se zastávkou u tzv. Prvního ohybu Dlouhé řeky ; následný přejezd údolím proti proudu Dlouhé řeky do městečka Tacheng.
7. den:acheng  – Deqin (Te-čchin) – Feilaisi (Fej-laj-s'): dopoledne návštěva chovné stanice vzácného langura Bietova  – zhruba dvouhodinová túra bujnou horskou vegetací primárního pralesa  na místo krmení; odpoledne přejezd do Deqingu a dále do místa významného lamaistického kláštera Feilai.
8. den:Feilaisi – kaňon   Mekongu – Cizhong (C'-čung): ráno prohlídka kláštera Feilai s výhledy na Sněžnou horu Meili  (tibetsky Kawagarbo); odpoledne  přejezd hlubokým kaňonem řeky Modrozelených vln , tedy  Mekongu , v Číně nazývané Lancang (Lan-cchang); nocleh v jednoduchém venkovském hotýlku v Cizhongu.
9. den:Cizhong – Feilaisi: unikátní tibetská vesnička , jejíchž 80 % obyvatel vyznává křesťanství, posazená mezi rýžovišti a vinicemi vysázenými před více než sto lety francouzskými a švýcarskými misionáři – návštěva  100 let starého kostela jediné  katolické tibetské komunity  v Číně; nezapomenutelná cesta údolím Mekongu zpět do Feilai.
10. den:Feilaisi – ledovec Mingyong (Ming-jung) – Benzilan (Pen-c'-lan): půldenní návštěva parku posvátné hory Kawagarbo spojená s pěším výletem k nejníže položenému ledovci v Číně sunoucímu se do 2700 m n.m.; přejezd do městčka Benzilan se zastávkou s výhledem na tzv. Velký ohyb Dlouhé řeky  neboli řeky Zlatých písků.
11. den:Benzilan – Xiangcheng (Siang-čcheng): ceodenní přejezd přes hřebeny , hlubokými zelenými údolími  a travnatými pláňemi – cestou  zastávka v lamaistickém klášteře Sangpi (Sang-pchi), nádherně položeném vysoko nad údolím.
12. den:Xiangcheng – Yading (Ja-ting): půldenní přejezd s  překročením průsmyku ve výšce 4500 m n.m.  do vesničky Riwa (Ž'-wa) a  prohlídka rozsáhlého kláštera  Gongling (Kung-ling), ve němž žilo dříve až 300 mnichů; nocleh v jednoduchém hotýlku v tibetské vesničce Yading přímo na hranici  stejnojmenného NP .
13. den:NP Yading : celodenní pěší návštěva jednoho z nejkrásnějších čínských parků  nazývaného také Šangrilá  –   dech beroucí scenérii  lesnatého údolí s křišťálovými říčkami a ledovcovými jezery  vytvářejí do trojúhelníku rozestavěné tři posvátné zasněžené hory   zasvěcené třem tibetským božstvům  soucitu, moudrosti a síly .
14. den:NP Yading:  celodenní pěší  prohlídka parku – malý tibetský chrámek  Chonggu (Čhung-ku) a  pastviny Luorong (Luo-žung), Mléčné jezero  (4480 m),  jezero Pěti barev  (4530 m), výstup do průsmyku 4700 m n. m. s neopakovatelným výhledem na údolí a jihozápadní stěnu nejvšší ze tří hor – 6032 m vysokou horu Yangmayong (Jang-ma-jung) neboli Čhenrazig.
15. den:Yading – Kasi (Kcha-s') – Daocheng (Tao-čcheng): celodenní výlet mikrobusem  hlubokým údolím  řeky Dongyi (Tung-i') do tibetské vesničky Kasi s velkými kamennými staveními ; přejezd částečně stejnou cestou zpět a dále do městečka Daocheng blíže k  nejvýše položenému letišti s pravidelnými lety v Číně  ve výšce 4411 m n.m.
16. den:Daocheng – Chengdu (Čheng-tu): brzy ráno transfer na letiště a přelet do hl. m. provincie Sichuan (S'-čchuan) – návštěva chovné stanice pandy velké  a procházka městem;  večer vlajková loď sečuánské kuchyně – neopomenutelný "ohnivý" kotlík .
17. den:Chengdu – Praha: ráno trasnsfer na letiště a odlet domů; přílet týž den večer.


Podobné zájezdy v této destinaci

44 800 Kč
Základní cena od 44 800 Kč

Čína (nejen) pro gurmány I

Čína
Víte, jak se připravuje pekingská kachna a jak chutná "starobylé" maso? Zažijte a ochutnejte to nejlepší a nejzajímavější, co nabízí dvě nejznámější čínská města. Na jedné straně poznáte Peking s tisíciletou historií, který byl sídlem několika dynastií, kde na vás z nepřeberného množství nádherných památek…
termín: 14.07.2018 délka: 8 dní
79 800 Kč
Základní cena od 79 800 Kč

Třemi soutěskami do Žlutých hor

Čína
Vydejte se s námi do dvou nejoblíbenějších a nejnavštěvovanějších čínských přírodních lokalit, jejichž jedinečná krajina od pradávna inspirovala čínské malíře a básníky. Poplujeme majestátními Třemi soutěskami na Dlouhé řece, třetím nejdelším vodním toku světa. Poté se projdeme Žlutými horami, jejichž…
termín: 17.09.2018 délka: 14 dní
52 800 Kč
Základní cena od 52 800 Kč

Čína (nejen) pro gurmány II

Čína
Ochutnali jste už pekingskou kachnu či šanghajské speciality? Ať už ano či ne, nabízíme vám vyzkoušet na vlastní jazyk další ze čtyř nejznámějších a nejcharakterističtějších čínských kuchyní. A to kuchyni kantonskou, potažmo jihočínskou. A nemusíte se bát, pes je opravdu vybraná specialita, kterou vám…
termín: 20.10.2018 délka: 8 dní

Nabízí

CHINA TOURS, s. r. o.

CHINA TOURS, s. r. o.

Vítězné náměstí 2
16000 Praha 6
telefon: 222 958 203

Poptat tento zájezd

Další nabídka v této destinaci

Aktuální počasí

Chengdu 14 °C
Guangzhou 17 °C
Hangzhou 11 °C
Nanjing 9 °C
Peking 5 °C
Qingdao 4 °C
Shanghai 10 °C
Shenzhen 17 °C
Xiamen 19 °C

Základní informace

Čína

Čína
Hlavní město: Peking
Počet obyvatel: 1 175 731 064
Měna: CNY
Rozloha: 9 526 900 km2
zavřít

Odeslat stránku emailem

Kolik je jedna+dva?... vložte správnou číslici (jde o ochranu proti spamu)
Dobrý den,

< Vaše jméno > Vám zasílá doporučení k návštěvě stránky:
http://cina.vasezajezdy.cz/zajezdy/souteskou-tygrich-skoku-do-bajne-sangrila-484692/
(Nepovinný) text Vašeho vzkazu:


Děkujeme za Vaši návštěvu.

http://cina.vasezajezdy.cz