Soutěskou Tygřích skoků do bájné Šangrilá

cena od 69 800 Kč termín: 15.10.2019 délka: 17 dní (zájezd č. 484692)

17 - denní zájezd

Mnoho míst v himálajském regionu, a to nejen v Číně, si nárokuje titul Šangrilá a některá se tak nechala i oficiálně přejmenovat. Když v roce 1933 vydal James Hilton svůj slavný román Ztracený obzor a situoval jej do bájného údolí, v němž nikdo nestárne, mohl mít na mysli zrovna údolí Yading, jež na toto označení aspiruje na předních příčkách. Ostatně pojeďte se přesvědčit sami! Nechte se uchvátit úžasnou scenérií místní krajiny a prodlužte si život o dva dny strávené v bájné Šangrilá... Naši cestu si navíc obohatíme o dvoudenní průchod dramatickou soutěskou Tygřích skoků, výletem k nejníže položenému ledovci v Číně a průjezdem kaňonem Mekongu. Vypravíme se také do džungle za kriticky ohroženým langurem Bietovým, který je na žebříčku národních přírodních pokladů Číny na druhém místě hned za pandou velkou, na niž ale samozřejmě také nezapomeneme.
Upozornění:

Zájezd je koncipován jako poznávací s několika 1–2denními túrami v zajímavých přírodních oblastech. Upozorňujeme také na zvýšenou náročnost zájezdu z důvodu pohybu ve vyšší nadmořské výšce . Více podrobností naleznete v záložce "Praktické".
Velikost skupiny:

6–16 účastníků
Náročnost:

Zájezd je koncipován jako poznávací s několika 1–2denními túrami v zajímavých přírodních oblastech. Upozorňujeme na dvoudenní túru středně náročným horským terénem (nalehko)   v soutěsce Tygřích skoků a na jednodenní  túry vysokohorským terénem v NP Yading a také na nadmořskou výšku, která se během zájezdu pohybuje i okolo 4500 m n.m.
Pro zájezd není nutná žádná extrémní fyzická zdatnost, spíš momentální dobrý zdravotní stav a schopnost aklimatizace. Program je ale postaven tak, aby aklimatizace proběhla postupně a plynule.

Ubytování: hotel **

Stravování: vlastní

U tohoto zájezdu není žádné stravování zahrnuto v ceně – hlavním důvodem je, že tento zájezd je koncipován v úrovni **, což odpovídá i úrovni ubytování, a hotely kategorie ** nemají většinou restaurace, nelze tam tedy zajistit ani snídaně. Určitě se ale nemusíte bát, že byste hladověli… Snídaně: V hotelech bývá varná konvice (nebo na chodbě termosky s horkou vodou) i sáčky s čajem, jen pokud máte rádi kávu, je třeba si ji vzít z domova, a k tomu si během předchozího dne můžete něco zakoupit v obchodech. Někde je možné snídani zajistit přímo v hotelu, nebo se dá zajít do blízké restaurace (stánku na ulici) na rychlou „čínskou“ snídani (knedlíčky/placky). V každém případě vždy průvodce předem informuje, která varianta bude u daného ubytování možná.Obědy: Většinou se z časových důvodů speciálně neřeší – na památkách/výletních místech bývají různé stánky s občerstvením (placky, nudle, knedlíčky, grilované špejle). V každém případě doporučujeme mít po celý den u sebe dostatek balené vody apod.Večeře: Jsou hlavním jídlem dne a průvodci je pro zájemce organizují – vždy nabídnou, kdo má zájem jít na společnou večeři, zavedou vás do některé vytipované restaurace či jídelny a pomohou s výběrem. Výše veškeré útraty za jídlo a nápoje je tedy na zájezdu zcela v rukou klientů – dle volby úrovně stravování je třeba počítat s 10–15 USD/den.

Doprava: letecky

Nejbližší volné termíny

termín od termín do počet dní odlet cena od Rezervace
15.10.2019 31.10.2019 17 Praha 69 800 Kč rezervovat

Pozice hotelů a letovisek jsou pouze orientační a nemusí být ve všech případech zcela přesné.

Program zájezdu

1. - 2. den:Praha – Lijiang    (Li-ťiang): odpoledne přílet do Lijiangu  večerní procházka 600 let starým městečkem s atmosférou starověké Číny , obývaným zajímavou menšinou Naxi (Na-si).
3. den:Lijiang : celodenní prohlídka městečka – ranní obrovské živoucí tržiště s masem, ovocem, zeleninou, 500 let starý palác bývalé vládnoucí rodiny Mu, věž Desetitisíce let s výhledem na celé město , malebné uličky starého města .
4. den:Lijiang – soutěska Tygřích skoků : ráno přejezd do ústí soutěsky a začátek celodenní túry soutěskou (cca 7–8 h), výstup tzv. 28 zákrutami do nejvyššího bodu ve výšce 2670 m – dramatické  výhledy   do téměř 4 km hluboké   soutěsky podél řeky Zlatých písků (Jinshajiang; Ťin-ša-ťiang)  pod 5596 m vysokou   Sněžnou horou Nefritového draka ; nocleh v jednoduchém penzionu "na půli cesty".
5. den:Soutěska Tygřích skoků – Lijiang : nádherné svítání nad soutěskou ,   dopolední sestup  zpět  téměř na úroveň řeky  (u tzv. Druhého skoku ) a průjezd soutěskou  po silnici se zastávkou u tzv.  Prvního   skoku se sestupem k řece samotné;   odpoledne návrat do Lijiangu –  park Tůně černého draka   s panoramatem  vzdálené  Sněžné hory .
6. den:Lijiang – Shigu (Š'-ku) – Tacheng (Tcha-čcheng): přejezd do starého městečka Shigu neboli  Kamenný buben  – prohlídka spojená se zastávkou u tzv. Prvního ohybu Dlouhé řeky ; následný přejezd údolím proti proudu   Dlouhé řeky do městečka Tacheng.
7. den:acheng  – Deqin (Te-čchin) – Feilaisi (Fej-laj-s'): dopoledne návštěva chovné stanice vzácného langura Bietova  – zhruba dvouhodinová túra bujnou horskou vegetací primárního pralesa  na místo krmení; odpoledne přejezd do Deqingu a dále do místa  významného lamaistického kláštera  Feilai.
8. den:Feilaisi – kaňon   Mekongu – Cizhong (C'-čung): ráno prohlídka kláštera Feilai s výhledy na Sněžnou horu Meili  (tibetsky Kawagarbo); odpoledne  přejezd   hlubokým kaňonem  řeky   Modrozelených vln , tedy  Mekongu , v Číně nazývané Lancang (Lan-cchang); nocleh v jednoduchém venkovském hotýlku v Cizhongu.
9. den:Cizhong – Feilaisi: unikátní tibetská vesnička , jejíchž 80 % obyvatel vyznává křesťanství, posazená mezi rýžovišti a vinicemi vysázenými před více než sto lety francouzskými a švýcarskými misionáři –  návštěva  100 let starého kostela jediné  katolické tibetské komunity  v Číně; nezapomenutelná cesta údolím Mekongu zpět do Feilaisi.
10. den:Feilaisi – ledovec Mingyong (Ming-jung) – Benzilan (Pen-c'-lan): půldenní návštěva parku posvátné hory Kawagarbo spojená s pěším výletem k nejníže položenému ledovci  v Číně sunoucímu se do 2700 m n.m.; přejezd do městčka Benzilan se zastávkou s výhledem na tzv. Velký ohyb Dlouhé řeky  neboli řeky Zlatých písků.
11. den:Benzilan – Xiangcheng (Siang-čcheng): celodenní přejezd přes hřebeny , hlubokými zelenými údolími  a travnatými pláněmi – cestou  zastávka v lamaistickém klášteře Sangpi (Sang-pchi), nádherně položeném vysoko nad údolím.
12. den:Xiangcheng – Yading (Ja-ting): půldenní přejezd s  překročením průsmyku ve výšce 4500 m n.m.  do vesničky Riwa (Ž'-wa) a  prohlídka rozsáhlého kláštera  Gongling (Kung-ling), v němž žilo dříve až 300 mnichů; nocleh v jednoduchém hotýlku v tibetské vesničce Yading přímo na hranici  stejnojmenného NP .
13. den:NP Yading : celodenní pěší návštěva jednoho z nejkrásnějších čínských parků  nazývaného také Šangrilá  –   dech beroucí scenérii  lesnatého údolí s křišťálovými říčkami a ledovcovými jezery  vytvářejí do trojúhelníku rozestavěné tři posvátné zasněžené hory  (nejvyšší 6032 m)  zasvěcené třem tibetským božstvům  soucitu, moudrosti a síly .
14. den:NP Yading:  celodenní pěší  prohlídka parku – malý tibetský chrámek  Chonggu (Čhung-ku) a  pastviny Luorong (Luo-žung), Mléčné jezero  (4480 m),  jezero Pěti barev  (4530 m), výstup do průsmyku 4700 m n.m. s neopakovatelným výhledem na údolí a jihozápadní stěnu nejvyšší ze tří hor – 5958 m vysokou horu Yangmayiong (Jang-maj-jung).
15. den:Yading – Kasi (Kcha-s') – Daocheng (Tao-čcheng): celodenní výlet mikrobusem  hlubokým údolím  řeky Dongyi (Tung-i') do tibetské vesničky Kasi s velkými kamennými staveními ; přejezd částečně stejnou cestou zpět a dále do městečka Daocheng blíže k  nejvýše položenému letišti s pravidelnými lety v Číně  ve výšce 4411 m n.m.
16. den:Daocheng – Chengdu (Čheng-tu): brzy ráno transfer na letiště a přelet do hl. m. provincie Sečuán – návštěva chovné stanice pandy velké  a procházka městem;  večer vlajková loď sečuánské kuchyně – neopomenutelný "ohnivý" kotlík .
17. den:Chengdu – Praha: ráno trasnsfer na letiště a odlet domů; přílet týž den večer.


Podobné zájezdy v této destinaci

119 800 Kč
Základní cena od 119 800 Kč

Říší středu pohodlně a stylově

Čína
Pojeďte si na vlastní oči porovnat minulost a současnost jedné z nejstarších civilizací světa na velmi komfortně a stylově pojaté variantě našeho nejoblíbenějšího zájezdu, kterou ocení zejména nároční cestovatelé. Setkat se s největšími nábožensko-filozofickými proudy Orientu, projet se čínským venkovem,…
termín: 13.05.2019 délka: 12 dní
46 990 Kč
Základní cena od 46 990 Kč

Hongkong, Macao, Čína - Z metropolí až mezi čínské krasové homole

Čína
Čína je zemí mnoha kontrastů. Naši cestovatelé touží po navštívení moderních obchodních metropolí, ale zároveň chtějí zažít tradiční život na čínském venkově. Program, který vám nabízíme na dalších řádcích, vám umožní zkombinovat obojí…a ještě něco navíc. Neuvidíte typické čínské metropole Peking a Šanghaj,…
termín: 11.05.2019 délka: 14 dní
72 800 Kč
Základní cena od 72 800 Kč

Velká cesta říší Středu

Čína
Dlouhá zeď, panda, rýže, čaj, hedvábí, bojová umění... Je mnoho věcí, které vás určitě napadnou ve spojitosti s Čínou. Na velké cestě říší Středu poznáte to nejlepší a nejzajímavější z její tradice i současnosti. Podáme si ruce s bohatou čínskou historií při prohlídce Pekingu a Xi'anu, atmosféry buddhismu…
termín: 03.04.2019 délka: 22,26 dní

Nabízí

CHINA TOURS, s. r. o.

CHINA TOURS, s. r. o.

Vítězné náměstí 2
16000 Praha 6
telefon: 222 958 203

Poptat tento zájezd

Další nabídka v této destinaci

Aktuální počasí

Chengdu 26 °C
Guangzhou 28 °C
Hangzhou 19 °C
Nanjing 20 °C
Peking 16 °C
Qingdao 15 °C
Shanghai 19 °C
Shenzhen 30 °C
Xiamen 25 °C

Základní informace

Čína

Čína
Hlavní město: Peking
Počet obyvatel: 1 175 731 064
Měna: CNY
Rozloha: 9 526 900 km2

Místopisy

  • Velká čínská zeď

    Velká čínská zeď patří bezesporu mezi nejznámější kulturní památky, přímo symboly této země. Za tvůrce bývá nejčastěji jmenován První svrchovaný císař Čchin Š'chuang-ti, sjednotitel…

  • Severní Čína

    Oblast povodí Žluté řeky, kolébka čínské civilizace a historické centrum Číny. Patří sem státy Shandong, Shanxi, Inner Mongolia, Henan, Hebei, Beijing a Tianjin.

zavřít

Odeslat stránku emailem

Kolik je jedna+dva?... vložte správnou číslici (jde o ochranu proti spamu)
Dobrý den,

< Vaše jméno > Vám zasílá doporučení k návštěvě stránky:
http://cina.vasezajezdy.cz/zajezdy/souteskou-tygrich-skoku-do-bajne-sangrila-484692/
(Nepovinný) text Vašeho vzkazu:


Děkujeme za Vaši návštěvu.

http://cina.vasezajezdy.cz