Soutěskou Tygřích skoků do bájné Šangrilá

cena od 69 800 Kč termín: 15.10.2019 délka: 17 dní (zájezd č. 484692)

17 - denní zájezd

Mnoho míst v himálajském regionu, a to nejen v Číně, si nárokuje titul Šangrilá a některá se tak nechala i oficiálně přejmenovat. Když v roce 1933 vydal James Hilton svůj slavný román Ztracený obzor a situoval jej do bájného údolí, v němž nikdo nestárne, mohl mít na mysli zrovna údolí Yading, jež na toto označení aspiruje na předních příčkách. Ostatně pojeďte se přesvědčit sami! Nechte se uchvátit úžasnou scenérií místní krajiny a prodlužte si život o dva dny strávené v bájné Šangrilá... Naši cestu si navíc obohatíme o dvoudenní průchod dramatickou soutěskou Tygřích skoků, výletem k nejníže položenému ledovci v Číně a průjezdem kaňonem Mekongu. Vypravíme se také do džungle za kriticky ohroženým langurem Bietovým, který je na žebříčku národních přírodních pokladů Číny na druhém místě hned za pandou velkou, na niž ale samozřejmě také nezapomeneme.
Upozornění:

Zájezd je koncipován jako poznávací s několika 1–2denními túrami v zajímavých přírodních oblastech. Upozorňujeme také na zvýšenou náročnost zájezdu z důvodu pohybu ve vyšší nadmořské výšce . Více podrobností naleznete v záložce "Praktické".
Velikost skupiny:

6–16 účastníků
Náročnost:

Zájezd je koncipován jako poznávací s několika 1–2denními túrami v zajímavých přírodních oblastech. Upozorňujeme na dvoudenní túru středně náročným horským terénem (nalehko)   v soutěsce Tygřích skoků a na jednodenní  túry vysokohorským terénem v NP Yading a také na nadmořskou výšku, která se během zájezdu pohybuje i okolo 4500 m n.m.
Pro zájezd není nutná žádná extrémní fyzická zdatnost, spíš momentální dobrý zdravotní stav a schopnost aklimatizace. Program je ale postaven tak, aby aklimatizace proběhla postupně a plynule.

Ubytování: hotel **

Stravování: vlastní

U tohoto zájezdu není žádné stravování zahrnuto v ceně – hlavním důvodem je, že tento zájezd je koncipován v úrovni **, což odpovídá i úrovni ubytování, a hotely kategorie ** nemají většinou restaurace, nelze tam tedy zajistit ani snídaně. Určitě se ale nemusíte bát, že byste hladověli… Snídaně: V hotelech bývá varná konvice (nebo na chodbě termosky s horkou vodou) i sáčky s čajem, jen pokud máte rádi kávu, je třeba si ji vzít z domova, a k tomu si během předchozího dne můžete něco zakoupit v obchodech. Někde je možné snídani zajistit přímo v hotelu, nebo se dá zajít do blízké restaurace (stánku na ulici) na rychlou „čínskou“ snídani (knedlíčky/placky). V každém případě vždy průvodce předem informuje, která varianta bude u daného ubytování možná.Obědy: Většinou se z časových důvodů speciálně neřeší – na památkách/výletních místech bývají různé stánky s občerstvením (placky, nudle, knedlíčky, grilované špejle). V každém případě doporučujeme mít po celý den u sebe dostatek balené vody apod.Večeře: Jsou hlavním jídlem dne a průvodci je pro zájemce organizují – vždy nabídnou, kdo má zájem jít na společnou večeři, zavedou vás do některé vytipované restaurace či jídelny a pomohou s výběrem. Výše veškeré útraty za jídlo a nápoje je tedy na zájezdu zcela v rukou klientů – dle volby úrovně stravování je třeba počítat s 10–15 USD/den.

Doprava: letecky

Nejbližší volné termíny

termín od termín do počet dní odlet cena od Rezervace
15.10.2019 31.10.2019 17 Praha 69 800 Kč rezervovat

Pozice hotelů a letovisek jsou pouze orientační a nemusí být ve všech případech zcela přesné.

Program zájezdu

1. - 2. den:Praha – Lijiang (Li-ťiang): v podvečer přílet do Lijiangu (přes některé velké čínské město) dle času procházka 600 let starým městečkem s atmosférou starověké Číny , obývaným zajímavou menšinou Naxi (Na-si).
3. den:Lijiang : prohlídka městečka – ranní obrovské živoucí tržiště s masem, ovocem, zeleninou, 500 let starý palác bývalé vládnoucí rodiny Mu, věž Desetitisíce let s výhledem na celé město , park Tůně černého draka s panoramatem vzdálené Sněžné hory, uličky starého města .
4. den:Lijiang – soutěska Tygřích skoků : ráno přejezd do ústí soutěsky a začátek celodenní túry soutěskou (cca 7–8 h), výstup tzv. 28 zákrutami do nejvyššího bodu ve výšce 2670 m – dramatické výhledy do téměř 4 km hluboké soutěsky podél řeky Zlatých písků (Jinshajiang; Ťin-ša-ťiang) pod 5596 m vysokou Sněžnou horou Nefritového draka ; nocleh v penzionu "na půli cesty".
5. den:Soutěska Tygřích skoků – Lijiang : nádherné svítání nad soutěskou , dopolední sestup zpět na úroveň řeky (u tzv. Druhého skoku ) a průjezd soutěskou po silnici se zastávkou u tzv. Prvního skoku opět se sestupem k řece samotné; odpoledne návrat do Lijiangu.
6. den:Lijiang – Shigu (Š'-ku) – Tacheng (Tcha-čcheng): přejezd do starého městečka Shigu neboli Kamenný buben – prohlídka spojená se zastávkou u tzv. Prvního ohybu Dlouhé řeky ; následný průjezd údolím proti proudu Dlouhé řeky do městečka Tacheng.
7. den:acheng – Cizhong (C'-čung): dopoledne návštěva chovné stanice vzácného langura Bietova – zhruba 2-3h túra bujnou horskou vegetací primárního lesa na místo krmení; odpoledne přejezd údolím řeky Modrozelených vln , tedy Mekongu.
8. den:Cizhong – Deqin (Te-čchin) – Feilaisi (Fej-laj-s'): tibetské městečko , jehož 80 % obyvatel vyznává křesťanství, vinice vysázené před více než sto lety francouzskými misionáři ; návštěva 100 let starého kostela jediné katolické tibetské komunity v Číně; přejezd hlubokým kaňonem Mekongu do vesničky Feilaisi; prohlídka stejnojmenného kláštera.
9. den:Feilaisi – ledovec Mingyong (Ming-jung) – Benzilan (Pen-c'-lan): nádherné svítání s výhledy na Sněžnou horu Meili (tibetsky Kawagarbo); půldenní pěší návštěva parku posvátné hory spojená s výletem k nejníže položenému ledovci v Číně do 3250 m; přejezd do městečka Benzilan okolo tzv. Velkého ohybu Dlouhé řeky .
10. den:Benzilan – Xiangcheng (Siang-čcheng): celodenní přejezd přes hřebeny, hlubokými říčními údolími ; návštěva výstavního lamaistického kláštera Sangpi (Sang-pchi) s monumentální 32m vysokou sochou tibetského učence Congkapy .
11. den:Xiangcheng – Yading (Ja-ting): půldenní přejezd s překročením průsmyku ve výšce 4500 m n.m. do městečka Riwa (Ž'-wa); po cestě prohlídka kláštera Gongling (Kung-ling); nocleh v tibetské vesničce Yading na hranici stejnojmenného NP .
12. den:NP Yading: celodenní pěší návštěva jednoho z nejkrásnějších čínských parků nazývaného také Šangrilá – Mléčné jezero (4480 m), jezero Pěti barev (4530 m), dle sil výstup do průsmyku 4717 m n.m. s neopakovatelným výhledem na údolí a jihozápadní stěnu nejvyšší ze tří hor – 6032 m vysokou horu Yangmayong (Jang-ma-jung) neboli Čhenrazig.
13. den:NP Yading: dokončení prohlídky parku – dech beroucí scenérii lesnatého údolí s křišťálovými říčkami a ledovcovými jezery vytvářejí do trojúhelníku rozestavěné tři posvátné hory zasvěcené třem tibetským božstvům soucitu , moudrosti a síly ; malý tibetský chrámek a pastviny Luorong (Luo-žung); odpoledne přejezd zpět do městečka Riwa.
14. den:Riwa – Litang (Li-tchang): dopolední přejezd do tibetského města Litang ve výšce 4000 m n.m. – rodiště 7. Dalajlámy ; po cestě zastávky u krásně položeného kláštera Pengpu (Pcheng-pchu), u tzv. Kamenné řeky s obřímy kameny a překročení průsmyku 4640 m n.m .
15. den:Litang – Tagong (Tcha-kung): dopoledne prohlídka vyznamného kláštera Ganden Thubčhen Čhoekhörling; přejezd před další horské průsmyky (4400 m n.m.); Zlatá pagoda postavená na počest 10. pančhenlámy s výhledem na 5820 m vysokou Sněžnou horu Yala (Ja-la).
16. den:agong – Chengdu (Čheng-tu): celodenní přejezd do hl. m. provincie Sečuán; večerní procházka městem a vlajková loď sečuánské kuchyně – neopomenutelný "ohnivý" kotlík .
17. den:Chengdu – Praha: ráno návštěva chovné stanice pandy velké , transfer na letiště a odlet domů; přílet týž den večer.


Podobné zájezdy v této destinaci

72 990 Kč
Základní cena od 72 990 Kč

Plavby čínským vnitrozemím

Čína
termín: 18.07.2019 délka: 13 dní
59 800 Kč
Základní cena od 59 800 Kč

Skvosty Říše středu

Čína
Pojeďte si na vlastní oči porovnat minulost a současnost jedné z nejstarších civilizací světa. Setkat se s největšími nábožensko-filozofickými proudy Orientu, projet se původním venkovem a projít se po rýžových polích. Ochutnat pravou pekingskou kachnu, poslechnout si nefalšovanou pekingskou operu či…
termín: 07.05.2019 délka: 12,16 dní
64 800 Kč
Základní cena od 64 800 Kč

Jižní Čína krásná a neznámá

Čína
To nejznámější z Číny už jste viděli a chtěli byste poznat i místa ještě nedotčená moderním čínským rozvojem? Vezmeme vás do horských oblastí jižní Číny, které jsou sice chudé, ale bohaté na krásnou subtropickou přírodu a velmi zajímavé národnostní menšiny. Poznáme blíže život obyčejných venkovanů, projdeme…
termín: 11.10.2019 délka: 16 dní

Nabízí

CHINA TOURS, s. r. o.

CHINA TOURS, s. r. o.

Vítězné náměstí 2
16000 Praha 6
telefon: 222 958 203

Poptat tento zájezd

Další nabídka v této destinaci

Aktuální počasí

Chengdu 26 °C
Guangzhou 28 °C
Hangzhou 19 °C
Nanjing 20 °C
Peking 16 °C
Qingdao 15 °C
Shanghai 19 °C
Shenzhen 30 °C
Xiamen 25 °C

Základní informace

Čína

Čína
Hlavní město: Peking
Počet obyvatel: 1 175 731 064
Měna: CNY
Rozloha: 9 526 900 km2

Místopisy

  • Velká čínská zeď

    Velká čínská zeď patří bezesporu mezi nejznámější kulturní památky, přímo symboly této země. Za tvůrce bývá nejčastěji jmenován První svrchovaný císař Čchin Š'chuang-ti, sjednotitel…

  • Severní Čína

    Oblast povodí Žluté řeky, kolébka čínské civilizace a historické centrum Číny. Patří sem státy Shandong, Shanxi, Inner Mongolia, Henan, Hebei, Beijing a Tianjin.

zavřít

Odeslat stránku emailem

Kolik je jedna+dva?... vložte správnou číslici (jde o ochranu proti spamu)
Dobrý den,

< Vaše jméno > Vám zasílá doporučení k návštěvě stránky:
http://cina.vasezajezdy.cz/zajezdy/souteskou-tygrich-skoku-do-bajne-sangrila-484692/
(Nepovinný) text Vašeho vzkazu:


Děkujeme za Vaši návštěvu.

http://cina.vasezajezdy.cz