Jižní Čína - velký okruh + fakult. prodl. o Hongkong a Macao

cena od 67 990 Kč délka: 15 dní (zájezd č. 489106)

15 - denní zájezd

Pro ty, kteří již navštívili nejznámější místa v Číně (Peking, Šanghaj, apod.) jsme připravili novou, jedinečnou cestu do provincií S´-čchuan a Yunnan, do jihozápadní Číny s nejkrásnější přírodou, do domoviny velké pandy, do nejhlubších soutěsek na světě. Uvidíme nádherná jezera i zaledněné vrcholy hor, Kamenný les i jihočínský Kanton proslulý svou kuchyní, největší sochu Buddhy na světě i posvátnou horu Emei vysokou přes 3 000 metrů. Zájemci si zájezd mohou prodloužit o pobyt v Hongkongu a Macau, kde během 3,5 dne poznáte nejzajímavější místa těchto dvou bývalých kolonií – britské a portugalské.

Ubytování: hotel

Stravování: polopenze

Doprava: letecky

Tento zájezd již nenabízíme.

Pozice hotelů a letovisek jsou pouze orientační a nemusí být ve všech případech zcela přesné.

Program zájezdu

1. den:Let Praha - ČCHENG-DU (hlavní město nejlidnatější čínské provincie S´-čchuan).
2. den:Přílet do ČCHENG-DU , odpoledne buddhistický klášter Wuhou, případně dle času příletu prohlídka centra města.
3. den:Unikátní CHOVNÁ STANICE PANDY VELKÉ – seznámíte se s tímto jedinečným a pro Čínu symbolickým zvířetem, v Panda Base se chová více jak 200 pand. Panda velká obývá pouze jižní část střední Číny, v S´čchuanu žije 75% populace velkých pand. Přejezd pod horu Emei.
4. den:EMEISHAN (UNESCO) - výjezd lanovkou na POSVÁTNOU HORU EMEI (3 099 mnm.), jednu ze čtyř posvátných buddhistických hor, prohlídka klášterů. Nocleh na vrcholu hory.
5. den:Pozorování nezapomenutelného východu slunce (nebo moře mraků – dle počasí) na posvátné hoře Emei. Sjezd lanovkou a přejezd do LESHANU - rozsáhlý AREÁL VELKÉHO BUDDHY (UNESCO) s největším zpodobněním Buddhy na světě, délka sochy je 71 metrů, prohlídka přilehlých svatyní a klášterů.
6. den:Přejezd do QIANWEI, hodinová jízda HISTORICKÝM ÚZKOROZCHODNÝM PARNÍM VLAKEM vesničkami sečuánského venkova do bývalého hornického městečka, návštěva Důlního muzea a návrat do Čcheng-tu. Odpoledne vnitrostátní let do Li-ťangu.
7. den:LI-ŤANG (UNESCO) - 600 let staré městečko s atmosférou středověké Číny ležící v nadm. výšce 2 400 metrů pod 5 596 metrů vysokou horou Nefritového draka, které obývá zajímavá národnostní menšina Na-si, 500 let starý palác rodiny Mu, malebné uličky, obrovské živé potravinové tržiště. Park Tůně černého draka s výhledem na Sněžnou horu Nefritového draka. VESNICE BAISHA s pozůstatky dvou velkolepých chrámů s freskami z doby dynastie Ming.
8. den:Celodenní výlet k řece Jang-c´. Vycházka téměř 4 km hlubokou SOUTĚSKOU TYGŘÍHO SKOKU (UNESCO) pod 5 596 metrů vysokou Sněžnou horou Nefritového draka. Řeka Jang-c´ zde vytváří jen 30 metrů širokou soutěsku. Dvě vycházky (1 hod. a 2 hod.), cestou výhledy na Sněžnou horu Nefritového draka i na jedinečnou soutěsku. Návrat do Li-ťangu.
9. den:Přejezd krásnou krajinou do ŠA-SI - bývalá významná zastávka na cestě čaje a koní z Yunnanu do Tibetu . Cestou zastávkav HORÁCH Š´-PAO s více než 1 300 let starými buddhistickými jeskyněmi, připomínajícími šíření buddhismu z Tibetu do tohoto regionu. 1,5-2 hod. vycházka podél cesty čaje a koní do Ša-si, prohlídka vesnice. Odpoledne přejezd do Ta-li.
10. den:Dopoledne prohlídka starobylého města Ta-li - hradbami obehnané město, areál Tří pagod z 9.st. Výjezd lanovkou ke klášteru Zhonghe pod vrcholem Cchang-šan. Odtud cca 11 km pěší cesta „Nefritového pásu“ s nádhernými výhledy do údolí Ta-li a na jezero Er-chaj. Shora návrat lanovkou. Návrat do Ta-li a přejezd nočním lehátkovým vlakem do Kunmingu.
11. den:Ráno příjezd do KUNMINGU . Návštěva Parku Zeleného jezera, chrámu Yantong, největšího a nejvýznamnějšího buddhistického chrámu v Kunmingu. Přejezd do ZÁPADNÍCH HOR, krátká vycházka s výhledy na město a jezero Dianchi. Výstup k Dračí bráně.
12. den:Přírodně zajímavý úkaz KAMENNÝ LES (UNESCO) s až 30 metrů vysokými vápencovými skalními věžemi, procházky parkem, krásná příroda. Odpoledne přejezd rychlovlakem do Kantonu (2. třída, cca 6,5 hod. jízdy).
13. den:KAIPING – celodenní výlet do OBLASTI TIAO-LOU (UNESCO) s opevněnými mnohapatrovými věžemi, kterých se zde nachází asi 1 800, zastávky v nejkrásnějších vesničkách.
14. den:KANTON – metropole jižní Číny a vyhlášené kantonské kuchyně, 57 metrů vysoká Květinová pagoda, Chrám šesti banyánů, Kantonská věž, pamětní síň prvního prezidenta Sunjatsena. Pozdě večer odlet z Kantonu do ČR.
15. den:Přílet do Prahy.


Podobné zájezdy v této destinaci

89 990 Kč
Základní cena od 89 990 Kč

Tibet a Nepál - na střechu světa pod Mt. Everest

FirstMinute
Nepál, Lhasa
Od r. 2006 se dá do Tibetu dostat po jedinečné čching-chajské železnici, které místní přezdívají „cesta do nebes“. 80% trati leží v nadm. výšce přes 4 000 metrů. A právě touto železnicí se dostaneme na „střechu světa“, do Tibetu, kolébky jedinečných náboženství, země obrovských horských masivů, nekonečných…
termín: 19.10.2019 délka: 16 dní
89 990 Kč
Základní cena od 89 990 Kč

Tibet a Nepál - na střechu světa pod Mt. Everest

FirstMinute
Čína, Lhasa
Od r. 2006 se dá do Tibetu dostat po jedinečné čching-chajské železnici, které místní přezdívají „cesta do nebes“. 80% trati leží v nadm. výšce přes 4 000 metrů. A právě touto železnicí se dostaneme na „střechu světa“, do Tibetu, kolébky jedinečných náboženství, země obrovských horských masivů, nekonečných…
termín: 19.10.2019 délka: 16 dní

Nabízí

Mayer & Crocus s.r.o.

Mayer & Crocus s.r.o.

Lidická 35
15000 Praha
telefon: 241432483

Zájezd již není v nabídce

Další nabídka v této destinaci

Aktuální počasí

Chengdu 26 °C
Guangzhou 28 °C
Hangzhou 19 °C
Nanjing 20 °C
Peking 16 °C
Qingdao 15 °C
Shanghai 19 °C
Shenzhen 30 °C
Xiamen 25 °C

Základní informace

Čína

Čína
Hlavní město: Peking
Počet obyvatel: 1 175 731 064
Měna: CNY
Rozloha: 9 526 900 km2

Místopisy

  • Velká čínská zeď

    Velká čínská zeď patří bezesporu mezi nejznámější kulturní památky, přímo symboly této země. Za tvůrce bývá nejčastěji jmenován První svrchovaný císař Čchin Š'chuang-ti, sjednotitel…

  • Severní Čína

    Oblast povodí Žluté řeky, kolébka čínské civilizace a historické centrum Číny. Patří sem státy Shandong, Shanxi, Inner Mongolia, Henan, Hebei, Beijing a Tianjin.

zavřít

Odeslat stránku emailem

Kolik je jedna+dva?... vložte správnou číslici (jde o ochranu proti spamu)
Dobrý den,

< Vaše jméno > Vám zasílá doporučení k návštěvě stránky:
http://cina.vasezajezdy.cz/zajezdy/jizni-cina-velky-okruh-fakult-prodl-o-489106/
(Nepovinný) text Vašeho vzkazu:


Děkujeme za Vaši návštěvu.

http://cina.vasezajezdy.cz