Čína (nejen) pro gurmány II

cena od 52 800 Kč termín: 20.10.2018 délka: 8 dní (zájezd č. 300061)

8 - denní zájezd

Ochutnali jste už pekingskou kachnu či šanghajské speciality? Ať už ano či ne, nabízíme vám vyzkoušet na vlastní jazyk další ze čtyř nejznámějších a nejcharakterističtějších čínských kuchyní. A to kuchyni kantonskou, potažmo jihočínskou. A nemusíte se bát, pes je opravdu vybraná specialita, kterou vám běžně místo kuřete nenaservírují. Raději si zapamatujte jména jako siumai, hargow či haam sui gaau – s těmi se totiž setkáte v Kantonu a okolí daleko častěji. Stejně tak si spíše pochutnáte na rybách a plodech moře. Návštívíme i tržiště s kořením, zeleninou a jinými surovinami, ochutnáme rozličné pouliční dobrůtky. Posedíme v restauraci na jídelním tržišti či v tradiční rybářské vesničce. V bývalém koloniálním Macau budeme mít možnst si jídelníček navíc obohatit o speciality původně portugalské, africké či brazilské.  
Velikost skupiny:

6–16 účastníků

Ubytování: hotel ***

Stravování: polopenze

polopenze

Doprava: letecky

Nejbližší volné termíny

termín od termín do počet dní odlet cena od Rezervace
20.10.2018 27.10.2018 8 Praha 52 800 Kč rezervovat

Pozice hotelů a letovisek jsou pouze orientační a nemusí být ve všech případech zcela přesné.

Program zájezdu

1. - 2. den:Praha –  Kanton:  odpoledne přílet do Guangzhou (Kuang-čou), hl. m.  jihočínské provincie Guangdong (Kuang-tung), známého u nás jako Kanton;  večeře ve stylu typické jihočínské kuchyně  –  hodně zeleniny, ale i ovoce – vařené, dušené i smažené v lehkých jemných omáčkách se zázvorem, česnekem a cibulkou;  večer pěší zóna Shangxiajiu (Šang-sia-ťiou) s možností ochutnávek  dalších dobrot na špejlích  – jehněčí, kuřecí, ale i sépie a jiné netradiční lahůdky.
3. den:Kanton: celodenní výlet do oblasti Kaiping  (Kchaj-pching) za diaolou (tiao-lou) –  opevněné mnohapatrové věže budované proti banditům (asi 1800 v celé oblasti), návštěva nejzajímavějších vesniček  a výstup s vyhlídkou na přístupné věže; večeře opět ve stylu kantonské kuchyně – např. vepřové plátky na medu , pečená husa, kuře „bílé“ či s citronovou omáčkou, žabí masíčko , čínské kvetoucí zelí čoi sam , lilek na železné plotýnce , lotosové oddenky a jiné speciality.
4. den:Kanton: živý buddhistický klášter Hualin (Chua-lin) se síní 500 arhatů; trh Qingping (Čching-pching) s produkty čínské medicíny ; 600 m vysoká velmi ženská a elegantní TV věž  s vyhlídkou ve 459 m; fakultativně možnost projížďky po nejvýše položené dráze na světě (488 m nad zemí); klášter Šesti banyánů s 57 m vysokou Květinovou pagodou ; rezidence bohaté rodiny Chen (Čchen);  večeře ve stylu dim-sum  – slané i sladké plněné taštičky, knedlíčky a bochánky, masa a dortíčky připravované na bambusových napařováčcích.
5. den:Kanton – Hongkong : ráno přejezd vlakem (cca 2 h) do bývalé britské kolonie Hongkong –  výjezd lanovou dráhou na Victoria Peak s výhledem na celý ostrov , rušné ulice moderního města; pohled na večerní panorama  z městské části Kowloon; večeře ve stylu hongkongské kuchyně s posezením v pouliční restauraci na večerním tržišti slavné Temple Street – např. knedlíčkovo-nudlová polévka wonton mee , kořeněné krevety, kalamáry v těstíčku , vepřová žebírka ve sladkokyselé omáčce,  hřebenatky na zázvoru , kuře na soli, houževnatci s brokolicí v ústřicové omáčce aj.
6. den:Hongkong – Macao : plavba rychlolodí  do bývalé portugalské kolonie – pozůstatky katedrály Sv. Pavla z r. 1602, stará pevnost nad městem; při procházce ochutnáme  makanéskou specialitu – lisované pečené hovězí plátky či natas –   dortíčky s vaječným krémem ; nejstarší  chrám bohyně A Ma  – ochránkyně města, 338 m vysoká Macau Tower ; přesun na ostrov Taipa –   obří kasino The Venetian (velkolepá imitace Benátek),  koloniální promenáda staré Taipy a večeře na Rua do Cunha ("ulice jídla")   – portugalská specialita zapékaná rýže s kachním masem ,   nebo tzv. africké kuře g alinha a africana a   na závěr   lahodný  "pilinový" puding   serradura ; pozdě večer návrat do Hongkongu.
7. - 8. den:Hongkong :   výlet na ostrov Lantau – výjezd panoramatickou lanovkou pod nejvyšší vrchol ostrova Lantau Peak (934 m); kdysi největší bronzová socha sedícího Buddhy na světě (34 m), buddhistický klášter Bo Lin ,  rybářská vesnice Tai O s domy na kůlech na moři; večeře  na rozloučenou ve vesnické restauraci ve znamení ryb a darů moře  – možnost nákupu nasolených sušených ryb a místní speciality,  krevetové pasty ; večer transfer na letiště a odlet, přílet do ČR 8. den.


Podobné zájezdy v této destinaci

39 990 Kč
Základní cena od 39 990 Kč

Čínské metropole rychlovlakem

Čína
Peking • Velká čínská zeď • Šanghaj • Tongli Změna vyhrazena : Změna programu vyhrazena. Poznámka : Pro realizaci fakultativních výletů je třeba min. 10 zájemců. Při koupi zájezdu je nutné ihned uvést čísla pasů cestujících. V Číně se s velkým předstihem kupují lístky na vlakové spoje a nákup je možný…
termín: 18.08.2018 délka: 9 dní
79 800 Kč
Základní cena od 79 800 Kč

Tibetským podhůřím do Lhasy

Čína
Na této cestě zamíříme rovnou do tibetského podhůří provincie Yunnan, neboli do "země na jih od mraků", která patří k oblastem s nejkrásnější přírodou v Číně. Setkáme se tu s několika zajímavými menšinami, podíváme se do jedné z nejhlubších soutěsek na světě, vyjedeme lanovkou do 3920 m, navštívíme rozsáhlý…
termín: 12.10.2018 délka: 15 dní
69 800 Kč
Základní cena od 69 800 Kč

Jihozápadní Čína

Čína
Na této jedinečné cestě se vydáme do provincie Yunnan, neboli do "země na jih od mraků", která patří k oblastem s nejzajímavější přírodou v Číně vůbec. Současně je to také oblast, kde žije množství zajímavých etnik, s nimiž budeme mít možnost se na cestě setkávat. Podíváme se do jedné z nejhlubších soutěsek…
termín: 12.10.2018 délka: 16 dní

Nabízí

CHINA TOURS, s. r. o.

CHINA TOURS, s. r. o.

Vítězné náměstí 2
16000 Praha 6
telefon: 222 958 203

Poptat tento zájezd

Další nabídka v této destinaci

Aktuální počasí

Chengdu 14 °C
Guangzhou 17 °C
Hangzhou 11 °C
Nanjing 9 °C
Peking 5 °C
Qingdao 4 °C
Shanghai 10 °C
Shenzhen 17 °C
Xiamen 19 °C

Základní informace

Čína

Čína
Hlavní město: Peking
Počet obyvatel: 1 175 731 064
Měna: CNY
Rozloha: 9 526 900 km2
zavřít

Odeslat stránku emailem

Kolik je jedna+dva?... vložte správnou číslici (jde o ochranu proti spamu)
Dobrý den,

< Vaše jméno > Vám zasílá doporučení k návštěvě stránky:
http://cina.vasezajezdy.cz/zajezdy/cina-nejen-pro-gurmany-ii-300061/
(Nepovinný) text Vašeho vzkazu:


Děkujeme za Vaši návštěvu.

http://cina.vasezajezdy.cz