Čína (nejen) pro gurmány II

cena od 52 800 Kč termín: 08.04.2018 délka: 8 dní (zájezd č. 300061)

8 - denní zájezd

Ochutnali jste už pekingskou kachnu či šanghajské speciality? Ať už ano či ne, nabízíme vám vyzkoušet na vlastní jazyk další ze čtyř nejznámějších a nejcharakterističtějších čínských kuchyní. A to kuchyni kantonskou, potažmo jihočínskou. A nemusíte se bát, pes je opravdu vybraná specialita, kterou vám běžně místo kuřete nenaservírují. Raději si zapamatujte jména jako siumai, hargow či haam sui gaau – s těmi se totiž setkáte v Kantonu a okolí daleko častěji. Stejně tak si spíše pochutnáte na rybách a plodech moře. Návštívíme i tržiště s kořením, zeleninou a jinými surovinami, ochutnáme rozličné pouliční dobrůtky. Posedíme v restauraci na jídelním tržišti či v tradiční rybářské vesničce. V bývalém koloniálním Macau budeme mít možnst si jídelníček navíc obohatit o speciality původně portugalské, africké či brazilské.  
Velikost skupiny:

6–16 účastníků

Ubytování: hotel ***

Stravování: polopenze

polopenze

Doprava: letecky

Nejbližší volné termíny

termín od termín do počet dní odlet cena od Rezervace
08.04.2018 15.04.2018 8 Praha 52 800 Kč rezervovat
20.10.2018 27.10.2018 8 Praha 52 800 Kč rezervovat

Pozice hotelů a letovisek jsou pouze orientační a nemusí být ve všech případech zcela přesné.

Program zájezdu

1. - 2. den:Praha –  Kanton:  odpoledne přílet do Guangzhou (Kuang-čou), hl. m.  jihočínské provincie Guangdong (Kuang-tung), známého u nás jako Kanton;  večeře ve stylu typické jihočínské kuchyně  –  hodně zeleniny, ale i ovoce – vařené, dušené i smažené v lehkých jemných omáčkách se zázvorem, česnekem a cibulkou;  večer pěší zóna Shangxiajiu (Šang-sia-ťiou) s možností ochutnávek  dalších dobrot na špejlích  – jehněčí, kuřecí, ale i sépie a jiné netradiční lahůdky.
3. den:Kanton: celodenní výlet do oblasti Kaiping  (Kchaj-pching) za diaolou (tiao-lou) –  opevněné mnohapatrové věže budované proti banditům (asi 1800 v celé oblasti), návštěva nejzajímavějších vesniček  a výstup s vyhlídkou na přístupné věže; večeře opět ve stylu kantonské kuchyně – např. vepřové plátky na medu , pečená husa, kuře „bílé“ či s citronovou omáčkou, žabí masíčko , čínské kvetoucí zelí čoi sam , lilek na železné plotýnce , lotosové oddenky a jiné speciality.
4. den:Kanton: živý buddhistický klášter Hualin (Chua-lin) se síní 500 arhatů; trh Qingping (Čching-pching) s produkty čínské medicíny ; 600 m vysoká velmi ženská a elegantní TV věž  s vyhlídkou ve 459 m; fakultativně možnost projížďky po nejvýše položené dráze na světě (488 m nad zemí); klášter Šesti banyánů s 57 m vysokou Květinovou pagodou ; rezidence bohaté rodiny Chen (Čchen);  večeře ve stylu dim-sum  – slané i sladké plněné taštičky, knedlíčky a bochánky, masa a dortíčky připravované na bambusových napařováčcích.
5. den:Kanton – Hongkong : ráno přejezd vlakem (cca 2 h) do bývalé britské kolonie Hongkong –  výjezd lanovou dráhou na Victoria Peak s výhledem na celý ostrov , rušné ulice moderního města; pohled na večerní panorama  z městské části Kowloon; večeře ve stylu hongkongské kuchyně s posezením v pouliční restauraci na večerním tržišti slavné Temple Street – např. knedlíčkovo-nudlová polévka wonton mee , kořeněné krevety, kalamáry v těstíčku , vepřová žebírka ve sladkokyselé omáčce,  hřebenatky na zázvoru , kuře na soli, houževnatci s brokolicí v ústřicové omáčce aj.
6. den:Hongkong – Macao : plavba rychlolodí  do bývalé portugalské kolonie – pozůstatky katedrály Sv. Pavla z r. 1602, stará pevnost nad městem; při procházce ochutnáme  makanéskou specialitu – lisované pečené hovězí plátky či natas –   dortíčky s vaječným krémem ; nejstarší  chrám bohyně A Ma  – ochránkyně města, 338 m vysoká Macau Tower ; přesun na ostrov Taipa –   obří kasino The Venetian (velkolepá imitace Benátek),  koloniální promenáda staré Taipy a večeře na Rua do Cunha ("ulice jídla")   – portugalská specialita zapékaná rýže s kachním masem ,   nebo tzv. africké kuře g alinha a africana a   na závěr   lahodný  "pilinový" puding   serradura ; pozdě večer návrat do Hongkongu.
7. - 8. den:Hongkong :   výlet na ostrov Lantau – výjezd panoramatickou lanovkou pod nejvyšší vrchol ostrova Lantau Peak (934 m); kdysi největší bronzová socha sedícího Buddhy na světě (34 m), buddhistický klášter Bo Lin ,  rybářská vesnice Tai O s domy na kůlech na moři; večeře  na rozloučenou ve vesnické restauraci ve znamení ryb a darů moře  – možnost nákupu nasolených sušených ryb a místní speciality,  krevetové pasty ; večer transfer na letiště a odlet, přílet do ČR 8. den.


Podobné zájezdy v této destinaci

61 990 Kč
Základní cena od 61 990 Kč

Malý okruh Čínou + Datong

Čína
Poznání života a pamětihodností metropole Pekingu, návštěva Yunganských jeskyní, Velké síně pokladů a impozantního Visutého chrámu.
termín: 14.07.2018 délka: 14 dní
62 990 Kč
Základní cena od 62 990 Kč

TO NEJLEPŠÍ Z ČÍNY

Čína, Suzhou
Čína – jedna z nejstarších civilizací světa, ohromná země, kde najdete fantastické historické památky, neskutečně krásné krajiny jako z nejromantičtějšího snu, setkáte se s mnoha filozofickými proudy Východu. Čínu nelze poznat najednou celou, a tak vám nabízíme od každého něco: historické skvosty jako…
termín: 04.04.2018 délka: 13 dní
59 990 Kč
Základní cena od 59 990 Kč

Nádherný ostrov Taiwan

Čína
Taipei • Shiding • Hualien • NP Taroko • Taitung • Kenting • Kaohsiung • Tainan • Nantou • Sun Moon Lake • Lukang • Taichung • Taipei Změna vyhrazena : Změna programu vyhrazena. Min. počet účastníků : 16.
termín: 01.04.2018 délka: 12 dní

Nabízí

CHINA TOURS, s. r. o.

CHINA TOURS, s. r. o.

Vítězné náměstí 2
16000 Praha 6
telefon: 222 958 203

Poptat tento zájezd

Další nabídka v této destinaci

Aktuální počasí

Chengdu 14 °C
Guangzhou 17 °C
Hangzhou 11 °C
Nanjing 9 °C
Peking 5 °C
Qingdao 4 °C
Shanghai 10 °C
Shenzhen 17 °C
Xiamen 19 °C

Základní informace

Čína

Čína
Hlavní město: Peking
Počet obyvatel: 1 175 731 064
Měna: CNY
Rozloha: 9 526 900 km2
zavřít

Odeslat stránku emailem

Kolik je jedna+dva?... vložte správnou číslici (jde o ochranu proti spamu)
Dobrý den,

< Vaše jméno > Vám zasílá doporučení k návštěvě stránky:
http://cina.vasezajezdy.cz/zajezdy/cina-nejen-pro-gurmany-ii-300061/
(Nepovinný) text Vašeho vzkazu:


Děkujeme za Vaši návštěvu.

http://cina.vasezajezdy.cz