Čína drsná a krásná II

cena od 62 800 Kč termín: 12.10.2018 délka: 16 dní (zájezd č. 300089)

16 - denní zájezd

To nejznámější z Číny už jste viděli a chtěli byste poznat i místa ještě nedotčená moderním čínským rozvojem? Vezmeme vás do horských oblastí jižní Číny, které jsou sice chudé, ale bohaté na krásnou subtropickou přírodu a velmi zajímavé národnostní menšiny. Poznáme blíže život obyčejných venkovanů, projdeme se po rýžovištích, vyzkoušíme místní jednoduchou kuchyni a nebo přenocujeme v místních tradičních obydlích. Navštívíme i větší města – přístavy Kanton a Xiamen, ale hlavně jedinečné architektonické památky UNESCO v jejich okolí – opevněné věže diaolou a kruhove stavby tulou.
Velikost skupiny:
6–16 účastníků

Ubytování: hotel **

Stravování: vlastní

U tohoto zájezdu není žádné stravování zahrnuto v ceně – hlavním důvodem je, že tento zájezd je koncipován v úrovni **, což odpovídá i úrovni ubytování a hotely kategorie ** nemají většinou restaurace, nelze tam tedy zajistit ani snídaně. Určitě se ale nemusíte bát, že byste hladověli… Snídaně: V hotelech bývá varná konvice (nebo na chodbě termosky s horkou vodou) i sáčky s čajem, jen pokud máte rádi kávu, je třeba si ji vzít z domova, a k tomu si během předchozího dne můžete něco zakoupit v obchodech. Někde je možné snídani zajistit přímo v hotelu, nebo se dá zajít do blízké restaurace (stánku na ulici) na rychlou „čínskou“ snídani (knedlíčky/placky). V každém případě vždy průvodce předem informuje, která varianta bude u daného ubytování možná.Obědy: Většinou se z časových důvodů speciálně neřeší – na památkách/výletních místech bývají různé stánky s občerstvením (placky, nudle, knedlíčky, grilované špejle). V každém případě doporučujeme mít po celý den u sebe dostatek balené vody apod.Večeře: Je hlavním jídlem dne a průvodci ji pro zájemce organizují – vždy nabídnou, kdo má zájem jít na společnou večeři, zavedou vás do některé vytipované restaurace či jídelny a pomohou s výběrem. Výše veškeré útraty za jídlo a nápoje je tedy na zájezdu zcela v rukou klientů – dle volby úrovně stravování je třeba počítat s 10–15 USD/den.

Doprava: letecky

Nejbližší volné termíny

termín od termín do počet dní odlet cena od Rezervace
12.10.2018 27.10.2018 16 Praha 62 800 Kč rezervovat

Pozice hotelů a letovisek jsou pouze orientační a nemusí být ve všech případech zcela přesné.

Program zájezdu

1. - 2. den:Praha – Guiyang (Kuej-jang) – Anshun (An-šun): přílet do Guiyangu a přejezd do Anshunu – cestou  vesnice Tianlong (Tchien-lung) neboli Nebeský drak nár. menšiny Tunpu (Tchun-pchu) a majestátní chrám (pevnost) Wolong (Wu-lung)  na Nebeské terase .
3. den:Anshun : celodenní výlet k mohutnému 78 m vysokému a 101 m širokému vodopádu Stromu žlutých plodů –   rozsáhlý areál s dalšími vodopády, jeskyněmi, kaskádami a kamenným lesem .
4. den:Anshun – Kaili (Kchaj-li): konfuciánský chrám  a živoucí tržíště; přejezd do Kaili, centra etnika Miao (Miao) – cestou  opevněné městečko  Qingyan (Čching-yen) ze 14. stol.
5. den:Kaili –  Xijiang (Si-ťiang): přejezd hlubokým údolím řeky přes vesnici Langde (Lang-te) do vesnice Xijiang (obě s obyvateli etnika Miao), roztroušené na strmých svazích řeky   v objetí terasovitých rýžových políček.
6. den:Xijiang –  Rongjiang (Žung-ťiang): celodenní přejezd do Rongjiangu – cestou zastávky ve vesnicích  s úžasnou atmosférou ospalého jihočínského venkova.
7. den:Rongjinag –  Congjiang  (Cchung-ťiang): přejezd přes turisty dosud neobjevené vesničky  nár. menšin Miao a Dong s možností nahlédnout do skutečného života těchto etnik – výroba indigového oblečení, sušení sóji a rýže, 360 let stará bubnová věž .
8. den:Congjiang – Zhaoxing  (Čao-sing)   – Chengyang (Čcheng-jang): prohlídka Zhaoxingu, centra nár. menšiny Dong –  pět bohatě zdobených   bubnových věží ,  kryté mosty ; večer příjezd do Chengyangu.
9. den:Chengyang – Longji (Lung-ťi): pětiobloukový  krytý dřevěný most Větru a   deště, největší v celé oblasti (65 m); kulturní vystoupení nár. menšiny Dong; přejezd do oblasti Longji –  nocleh na rýžových terasách .
10. den:Longji – Guilin (Kuej-lin): ráno na rýžových terasách Dračí hřbet  s menšinou Zhuang; půldenní pěší výlet  do vesnice Dazhai (Ta-čaj) s menšinou Yao (Jao) a  s nádhernými výhledy na další terasy ; přejezd do Guilinu.
11. den:Guilin –  Xiamen  (Sia-men): dopoledne dle času skalní útvar Sloní chobot s vyhlídkou na řeku Li; odpoledne přelet do přístavního města  Xiamen –  procházka po rušné pěší zóně končící u moře; možnost večeře ve stylu darů moře .
12. den:Xiamen –  Yongding (Jung-ting): přívozem na ostrov Gulanyu (Ku-lan-jü) s koloniální architekturou ; odpoledne přejezd do Yongdingu – centrum oblasti tulou (tchu-lou); jednoduché  ubytování v tradičním kruhovém obydlí  s  neopakovatelnou atmosférou .
13. den:Yongding : celodenní návštěva okolních vesnic –  unikátní kruhová  sídliště národnostní menšiny Hakka (okolo 3000 v celé oblasti, největší 63 m); noční přejezd lehátkovým vlakem.
14. den:Kanton : brzy ráno příjezd; 600 m vysoká TV věž – 2. nejvyšší na světě,  buddhistický klášter Hualin (Chua-lin), klášter Šesti banyánů s  Květinovou pagodou,  výstavní dvůr rodiny Chen (Čchen); možnost večeře ve stylu dim-sum.
15. - 16. den:Kanton  – Praha: celodenní výlet do oblasti Kaiping  (Kchaj-pching) za diaolou (tiao-lou) –  opevněné mnohapatrové věže proti banditům (asi 1800 v celé oblasti), návštěva nejzajímavějších vesniček a výstup na některé z věží ; večer odlet domů, přílet do ČR 16. den.


Podobné zájezdy v této destinaci

41 800 Kč
Základní cena od 41 800 Kč

Čínský nový rok

Čína
Pojeďte se rozloučit přímo do Číny se starým rokem opice a přivítat nový rok kohouta! Zavedeme vás do Pekingu a jeho okolí na známá, turisty často vyhledávaná místa. Proč vás sem ale zveme v tuto roční dobu? Protože nyní zažijete zcela jinou atmosféru... Při troše štěstí si budete moci zabruslit na jezeře…
termín: 30.01.2019 délka: 8 dní
69 800 Kč
Základní cena od 69 800 Kč

Za přírodou a lidmi Číny

Čína
Na této cestě se záměrně vyhýbáme nejpopulárnějším turistickým místům v Číně. Ukážeme vám ale, co ještě určitě stojí za vidění a co se do klasické Velké cesty říší Středu už nemohlo vejít. Čekají nás dvě naprosto odlišné části Číny. V první poznáme západní horské oblasti provincií Gansu a Sichuan – s…
termín: 10.09.2018 délka: 18 dní
67 890 Kč
Základní cena od 67 890 Kč

Plavby čínským vnitrozemím

FirstMinute
Čína
Z hektického Pekingu přes romantické Suzhou na výpravnou plavbu po Dlouhé řece zakončenou návštěvou známých rýžových teras a scénického Guilinu.
termín: 19.07.2018 délka: 13 dní

Nabízí

CHINA TOURS, s. r. o.

CHINA TOURS, s. r. o.

Vítězné náměstí 2
16000 Praha 6
telefon: 222 958 203

Poptat tento zájezd

Další nabídka v této destinaci

Aktuální počasí

Chengdu 14 °C
Guangzhou 17 °C
Hangzhou 11 °C
Nanjing 9 °C
Peking 5 °C
Qingdao 4 °C
Shanghai 10 °C
Shenzhen 17 °C
Xiamen 19 °C

Základní informace

Čína

Čína
Hlavní město: Peking
Počet obyvatel: 1 175 731 064
Měna: CNY
Rozloha: 9 526 900 km2
zavřít

Odeslat stránku emailem

Kolik je jedna+dva?... vložte správnou číslici (jde o ochranu proti spamu)
Dobrý den,

< Vaše jméno > Vám zasílá doporučení k návštěvě stránky:
http://cina.vasezajezdy.cz/zajezdy/cina-drsna-a-krasna-ii-300089/
(Nepovinný) text Vašeho vzkazu:


Děkujeme za Vaši návštěvu.

http://cina.vasezajezdy.cz