Jižní Čína krásná a neznámá

cena od 62 800 Kč termín: 12.10.2018 délka: 16 dní (zájezd č. 300089)

16 - denní zájezd

To nejznámější z Číny už jste viděli a chtěli byste poznat i místa ještě nedotčená moderním čínským rozvojem? Vezmeme vás do horských oblastí jižní Číny, které jsou sice chudé, ale bohaté na krásnou subtropickou přírodu a velmi zajímavé národnostní menšiny. Poznáme blíže život obyčejných venkovanů, projdeme se po rýžovištích, vyzkoušíme místní jednoduchou kuchyni a nebo přenocujeme v místních tradičních obydlích. Navštívíme i větší města – přístavy Kanton a Xiamen, ale hlavně jedinečné architektonické památky UNESCO v jejich okolí – opevněné věže diaolou a kruhove stavby tulou.
Velikost skupiny:
6–16 účastníků

Ubytování: hotel **

Stravování: vlastní

U tohoto zájezdu není žádné stravování zahrnuto v ceně – hlavním důvodem je, že tento zájezd je koncipován v úrovni **, což odpovídá i úrovni ubytování, a hotely kategorie ** nemají většinou restaurace, nelze tam tedy zajistit ani snídaně. Určitě se ale nemusíte bát, že byste hladověli… Snídaně: V hotelech bývá varná konvice (nebo na chodbě termosky s horkou vodou) i sáčky s čajem, jen pokud máte rádi kávu, je třeba si ji vzít z domova, a k tomu si během předchozího dne můžete něco zakoupit v obchodech. Někde je možné snídani zajistit přímo v hotelu, nebo se dá zajít do blízké restaurace (stánku na ulici) na rychlou „čínskou“ snídani (knedlíčky/placky). V každém případě vždy průvodce předem informuje, která varianta bude u daného ubytování možná.Obědy: Většinou se z časových důvodů speciálně neřeší – na památkách/výletních místech bývají různé stánky s občerstvením (placky, nudle, knedlíčky, grilované špejle). V každém případě doporučujeme mít po celý den u sebe dostatek balené vody apod.Večeře: Jsou hlavním jídlem dne a průvodci je pro zájemce organizují – vždy nabídnou, kdo má zájem jít na společnou večeři, zavedou vás do některé vytipované restaurace či jídelny a pomohou s výběrem. Výše veškeré útraty za jídlo a nápoje je tedy na zájezdu zcela v rukou klientů – dle volby úrovně stravování je třeba počítat s 10–15 USD/den.

Doprava: letecky

Tento zájezd již nenabízíme.

Pozice hotelů a letovisek jsou pouze orientační a nemusí být ve všech případech zcela přesné.

Program zájezdu

1. - 2. den:Praha – Guiyang (Kuej-jang) – Anshun (An-šun): přílet do Guiyangu a přejezd do Anshunu – cestou  vesnice Tianlong (Tchien-lung) neboli Nebeský drak nár. menšiny Tunpu (Tchun-pchu) a majestátní chrám (pevnost) Wolong (Wu-lung)  na Nebeské terase .
3. den:Anshun : celodenní výlet k mohutnému 78 m vysokému a 101 m širokému vodopádu Stromu žlutých plodů –   rozsáhlý areál s dalšími vodopády, jeskyněmi, kaskádami a kamenným lesem .
4. den:Anshun – Kaili (Kchaj-li): konfuciánský chrám  a živoucí tržíště; přejezd do Kaili, centra etnika Miao (Miao) – cestou  opevněné městečko  Qingyan (Čching-yen) ze 14. stol.
5. den:Kaili –  Xijiang (Si-ťiang): přejezd hlubokým údolím řeky přes vesnici Langde (Lang-te) do vesnice Xijiang (obě s obyvateli etnika Miao), roztroušené na strmých svazích řeky   v objetí terasovitých rýžových políček.
6. den:Xijiang –  Rongjiang (Žung-ťiang): celodenní přejezd do Rongjiangu – cestou zastávky ve vesnicích  s úžasnou atmosférou ospalého jihočínského venkova.
7. den:Rongjinag –  Congjiang  (Cchung-ťiang): přejezd přes turisty dosud neobjevené vesničky  nár. menšin Miao a Dong s možností nahlédnout do skutečného života těchto etnik – výroba indigového oblečení, sušení sóji a rýže, 360 let stará bubnová věž .
8. den:Congjiang – Zhaoxing  (Čao-sing)   – Chengyang (Čcheng-jang): prohlídka Zhaoxingu, centra nár. menšiny Dong –  pět bohatě zdobených   bubnových věží ,  kryté mosty ; večer příjezd do Chengyangu.
9. den:Chengyang –  Longji (Lung-ťi): pětiobloukový  krytý dřevěný most Větru a   deště, největší v celé oblasti (65 m); kulturní vystoupení nár. menšiny Dong; přejezd do oblasti Longji –  nocleh na rýžových terasách .
10. den:Longji – Guilin (Kuej-lin): ráno na rýžových terasách Dračí hřbet  s menšinou Zhuang (Čuang); půldenní pěší výlet  do vesnice Dazhai (Ta-čaj) s menšinou Yao (Jao) a  s nádhernými výhledy na další terasy ; přejezd do Guilinu.
11. den:Guilin –  Xiamen  (Sia-men): dopoledne dle času skalní útvar Sloní chobot s vyhlídkou na řeku Li; odpoledne přelet do přístavního města  Xiamen –  procházka po rušné pěší zóně končící u moře; možnost večeře ve stylu darů moře .
12. den:Xiamen –  Yongding (Jung-ting): přívozem na ostrov Gulanyu (Ku-lan-jü) s koloniální architekturou ; odpoledne přejezd do centra oblasti tulou (tchu-lou) – jednoduché  ubytování v tradičním kruhovém obydlí  s  neopakovatelnou atmosférou .
13. den:Yongding : celodenní návštěva okolních vesnic –  unikátní kruhová  sídliště národnostní menšiny Hakka (okolo 3000 v celé oblasti, největší 63 m); noční přejezd lehátkovým vlakem.
14. den:Kanton : brzy ráno příjezd; 600 m vysoká TV věž – 2. nejvyšší na světě,  buddhistický klášter Hualin (Chua-lin), klášter Šesti banyánů s  Květinovou pagodou,  výstavní dvůr rodiny Chen (Čchen); možnost večeře ve stylu dim sum.
15. - 16. den:Kanton – Praha: celodenní výlet do oblasti Kaiping  (Kchaj-pching) za diaolou (tiao-lou) –  opevněné mnohapatrové věže proti banditům (asi 1800 v celé oblasti), návštěva nejzajímavějších vesniček a výstup na některé z věží ; večer odlet domů, přílet do ČR 16. den.


Podobné zájezdy v této destinaci

59 800 Kč
Základní cena od 59 800 Kč

Skvosty Říše středu 2019

Čína
Pojeďte si na vlastní oči porovnat minulost a současnost jedné z nejstarších civilizací světa. Setkat se s největšími nábožensko-filozofickými proudy Orientu, projet se původním venkovem a projít se po rýžových polích. Ochutnat pravou pekingskou kachnu, poslechnout si nefalšovanou pekingskou operu či…
termín: 09.04.2019 délka: 12,16 dní
69 800 Kč
Základní cena od 69 800 Kč

Jihozápadní Čína

Čína
Na této jedinečné cestě se vydáme do provincie Yunnan, neboli do "země na jih od mraků", která patří k oblastem s nejzajímavější přírodou v Číně vůbec. Současně je to také oblast, kde žije množství zajímavých etnik, s nimiž budeme mít možnost se na cestě setkávat. Podíváme se do jedné z nejhlubších soutěsek…
termín: 12.10.2018 délka: 16 dní
72 800 Kč
Základní cena od 72 800 Kč

Velká cesta říší Středu

Čína
Dlouhá zeď, panda, rýže, čaj, hedvábí, bojová umění... Je mnoho věcí, které vás určitě napadnou ve spojitosti s Čínou. Na velké cestě říší Středu poznáte to nejlepší a nejzajímavější z její tradice i současnosti. Podáme si ruce s bohatou čínskou historií při prohlídce Pekingu a Xi'anu, atmosféry buddhismu…
termín: 08.10.2018 délka: 22,26 dní

Nabízí

CHINA TOURS, s. r. o.

CHINA TOURS, s. r. o.

Vítězné náměstí 2
16000 Praha 6
telefon: 222 958 203

Zájezd již není v nabídce

Další nabídka v této destinaci

Aktuální počasí

Chengdu 14 °C
Guangzhou 17 °C
Hangzhou 11 °C
Nanjing 9 °C
Peking 5 °C
Qingdao 4 °C
Shanghai 10 °C
Shenzhen 17 °C
Xiamen 19 °C

Základní informace

Čína

Čína
Hlavní město: Peking
Počet obyvatel: 1 175 731 064
Měna: CNY
Rozloha: 9 526 900 km2

Místopisy

  • Velká čínská zeď

    Velká čínská zeď patří bezesporu mezi nejznámější kulturní památky, přímo symboly této země. Za tvůrce bývá nejčastěji jmenován První svrchovaný císař Čchin Š'chuang-ti, sjednotitel…

  • Severní Čína

    Oblast povodí Žluté řeky, kolébka čínské civilizace a historické centrum Číny. Patří sem státy Shandong, Shanxi, Inner Mongolia, Henan, Hebei, Beijing a Tianjin.

zavřít

Odeslat stránku emailem

Kolik je jedna+dva?... vložte správnou číslici (jde o ochranu proti spamu)
Dobrý den,

< Vaše jméno > Vám zasílá doporučení k návštěvě stránky:
http://cina.vasezajezdy.cz/zajezdy/cina-drsna-a-krasna-ii-300089/
(Nepovinný) text Vašeho vzkazu:


Děkujeme za Vaši návštěvu.

http://cina.vasezajezdy.cz